Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 4571
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Odnaleźli poszukiwanego chłopca

Poniedziałek, 25 października 2021, 9:28
Aktualizacja: 13:10
Autor: red
Wałbrzych: Odnaleźli poszukiwanego chłopca
Fot. KMP Wałbrzych
Kilkudziesięciu policjantów wraz ze strażakami oraz goprowcami poszukiwało w nocy z soboty na niedzielę 12–latka, którego zaginięcie późnym wieczorem zgłosili jego najbliżsi. Małoletni mieszkaniec naszego miasta został odnaleziony w godzinach porannych w jednym z budynków w centrum miasta.

W sobotę około godziny 21:00, niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia, dyżurny Komisariatu Policji II w Wałbrzychu podjął decyzję o zaangażowaniu maksymalnej liczby policjantów do działań poszukiwawczych w Śródmieściu oraz w rejonie dzielnicy Nowe Miasto, gdyż to właśnie tam ostatni raz widziany był 12-latek, kiedy to wyszedł od swojego kolegi i miał udać się do miejsca zamieszkania w centrum miasta.

Do działań, poza policjantami wraz z psem służbowym, włączyli się w środku nocy również funkcjonariusze Straży Pożarnej oraz Górskiego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego. Do dyspozycji były quady oraz pojazd terenowy. Jako że do godziny 4:30 poszukiwania nie przyniosły pozytywnego zakończenia, postanowiono wznowić je tuż o wschodzie słońca przy wsparciu większej ilości mundurowych oraz psów służbowych.

Ostatecznie w toku wykonywania czynności operacyjnych informację, gdzie może przebywać 12-latek uzyskali policjanci pionu kryminalnego drugiego komisariatu. Wraz z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu policjanci prewencji tej jednostki szybko udali się pod wytypowane miejsce i w jednym z budynków przy ul. Mickiewicza odnaleźli ukrywającego się nastolatka.

Na szczęście nic mu się nie stało. Był cały i zdrowy. Obecnie policjanci ustalają co miało wpływ na to, że nastolatek postanowił nie wrócić na noc do miejsca zamieszkania. Poinformowany o zdarzeniu sędzia Wydziału Rodzinnego Sądu Rejonowego w Wałbrzychu do czasu zakończenia postępowania nakazał umieścić 12-latka w placówce zastępczej.

Twoja reakcja na artykuł?

1
8%
Cieszy
1
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
23%
Smuci
1
8%
Złości
7
54%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group