Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 6424
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Odpowiedzą za śmierć dziecka

Wtorek, 9 listopada 2021, 10:36
Aktualizacja: 13:18
Autor: red
REGION: Odpowiedzą za śmierć dziecka
Fot. red
Jest gotowy akt oskarżenia w sprawie zabójstwa 3–letniej Hani z Kłodzka.

Prokurator Okręgowy w Świdnicy skierował do Sądu Okręgowego w Świdnicy akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi B. i Lucynie K. oskarżonym o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 3-leteniej Hani z Kłodzka.

W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że matka dziewczynki Lucyna K. wraz ze swoim konkubentem Łukaszem B. znęcali się ze szczególnym okrucieństwem fizycznie i psychicznie nad Hanią w okresie od lipca 2018 roku do 19 lutego 2021 roku, w ten sposób, że zamykali ją w ciemnym pomieszczeniu, ograniczali ilość jedzenia, wyzywali słowami wulgarnymi, krzyczeli oraz wielokrotnie uderzali w różne części ciała, a w dniu 19 lutego 2021 roku działając z zamiarem bezpośrednim dokonali jej zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie.

Z zebranego w sprawie materiału dowodowego wynika, że wyżej wymienieni w okresie o do lipca 2018 roku do 19 lutego 2021 roku znęcali się także psychicznie i fizycznie nad starszą siostrą Hani.

Aktem oskarżenia objęto także kurator sądową, która sprawowała nadzór na rodziną Lucyny K.

Prokurator zarzucił zawodowej kurator sądowej niedopełnienie obowiązków służbowych polegające na braku właściwej, wymaganej przepisami prawa kontroli środowiska rodzinnego Lucyny K., braku współpracy z właściwymi instytucjami takimi jak szkoła i przedszkole, do których uczęszczały dzieci Lucyny K., braku weryfikacji uzyskiwanych informacji o stosowaniu przemocy wobec małoletniej Hani, a także podawanie nieprawdy w sporządzanej dokumentacji z dozoru.

Za najsurowszy z zarzucanych oskarżonym Łukaszowi B i Lucynie K. czynów grozi kara od 12 lat pozbawienia wolności, 25 lat pozbawienia wolności i dożywotniego pozbawienia wolności.

Kurator sądowej grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
5
42%
Smuci
2
17%
Złości
5
42%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group