Czwartek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 2312
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Odszedł Alfred Oruba

Wtorek, 29 lipca 2014, 11:39
Aktualizacja: 11:39
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Odszedł Alfred Oruba
Fot. archiwum
Z głębokim żalem informujemy o śmierci Alfreda Oruby, wybitnego, wałbrzyskiego artysty–malarza i cenionego twórcy. Miał 81 lat.

Wraz z Nim odszedł ponadprzeciętny talent, unikalna wrażliwość artystyczna oraz niepowtarzalne spojrzenie, których synteza znalazła wyraz w licznych dziełach autora, stanowiących owoce Jego ponad 50-letniej aktywności twórczej. Choć ze śmiercią Alfreda Oruby Wałbrzych poniósł ogromną stratę, Jego dorobek artystyczny przypominać nam będzie o wybitnym twórcy, który żył pośród nas.

Alfred Oruba urodził się 1933 roku w Stanisławowie. Od 1946 roku mieszkał w Wałbrzychu. Uprawiał malarstwo sztalugowe. Malował głównie pejzaż i martwą naturę. Miał sześć wystaw indywidualnych. Brał też udział w sześciu wystawach zbiorowych.

W 2011 roku wałbrzyski malarz obchodził jubileusz 50–lecia twórczości. Artysta był znany wałbrzyszanom jako malarz ekspresjonistyczny, konsekwentnie odzwierciedlający polski pejzaż i martwe natury. Dysponował śmiałym pociągnięciem pędzla, tworzył dynamiczne, grube faktury, odważnie przenosił w świat abstrakcji przedmioty i krajobrazy. Jednocześnie ujmował kolorystyczną urodą swoich prac, z humorem i nostalgią oddawał zmysłowość otaczającego nas świata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group