Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2675
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Odznaczenia państwowe i pieśni patriotyczne w Starej Kopalni

Niedziela, 4 listopada 2018, 8:15
Aktualizacja: 8:16
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Odznaczenia państwowe i pieśni patriotyczne w Starej Kopalni
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbył się koncert “Od Wolności do Niepodległości”. Podczas uroczystości wręczano także wysokie odznaczenia państwowe.

W ramach uroczystości odbyło się wręczenie laudacji i podziękowań. Otrzymali je: Kazimierz Żołnierek, Zbigniew Senkowski, Władysław Bomba, Wioleta Kupis i Beata Mucha. Następnie Maria Skowronek, Józef Zalas, Kazimierz Żołnierek, Ryszard Mocek. Marek Krówka i Mieczysław Czernik otrzymali medale Pro Patria Urzędu Kombatantów i Osób Represjonowanych, za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej. Odbyło się też odznaczenie sztandaru I Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Paderewskiego w Wałbrzychu Krzyżem Semper Fidelis kapituły Związku Solidarności Polskich Kombatantów, a także wręczenie najwyższego wyróżnienia przyznawanego przez ZSPK Wałbrzych: Białego Orła, które to wyróżnienie otrzymali prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej i ks. prałat Bogusław Wermiński.

Podczas koncertu najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne, ukazujące historię walk o wolność i niepodległość Polski zaprezentowali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Aliny i Czesława Centkiewiczów w Wałbrzychu, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26 z Oddziałami Integracyjnymi w Wałbrzychu i Miejskiej Szkoły Podstawowej w Szczawnie-Zdroju. Nie zabrakło podziękowań dla wszystkich osób i instytucji, którzy wspierają środowiska patriotyczne. Wczorajsza uroczystość była jednym z elementów wałbrzyskich obchodów 100–lecia Niepodległości Polski. Organizatorem uroczystości był Związek Solidarności Polskich Kombatantów w Wałbrzychu. Uroczystość prowadził Robert Delegiewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
20%
Smuci
3
60%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group