Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3009
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Odzyskają wodę

Środa, 13 maja 2020, 10:38
Aktualizacja: Piątek, 15 maja 2020, 8:38
Autor: red
Wałbrzych: Odzyskają wodę
Fot. MZB Wałbrzych
Mała retencja w budynkach komunalnych Wałbrzycha.

Niedawna susza sprawiła, że większość z nas na powrót zainteresowała się racjonalnym wykorzystywaniem wody, jej oszczędzaniem, a nawet odzyskiwaniem. Wychodząc naprzeciw potrzebom – zarówno środowiska, jak i mieszkańców Wałbrzycha, Miejski Zarząd Budynków rozpoczyna wdrażanie projektu odzyskiwania wody deszczowej.
- Wytypowaliśmy kilkanaście budynków komunalnych, przy których znajdują się tereny zielone, np. ogródki czy trawniki, do których podlewania wykorzystywano dotychczas bieżącą wodę pitną – mówi Kacper Nogajczyk, prezes MZB sp. z o. o. w Wałbrzychu. – W najbliższym czasie przy pierwszych z nich pojawią się zbiorniki, które będą gromadziły wodę spływającą rynnami z dachów. Taka woda będzie mogła być później wykorzystywana czy do podlewania, czy też do podstawowych prac porządkowych.

Czy takie rozwiązanie ma sens? Ma, i to bardzo duży.
- Testowy zbiornik zainstalowany został na terenie naszej spółki. Pozyskana w ten sposób woda nadaje się do podlewania roślin, co daje nie tylko oszczędność jej zasobów, kosztów, ale także jest zwyczajnie poręczne, ponieważ zbiornik jest wyposażony w kran spustowy – podsumowuje Kacper Nogajczyk.

Planowany montaż zbiorników przy budynkach komunalnych to kolejne działanie Gminy Wałbrzych w zakresie tzw. małej retencji. Dotychczas podobne zbiorniki – ponad 30, stanęły przy placówkach oświatowych, m.in. przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1.

Twoja reakcja na artykuł?

14
61%
Cieszy
4
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
2
9%
Złości
2
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group