Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3373
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Oferta mieszkaniowa dla personelu medycznego

Czwartek, 17 stycznia 2019, 11:20
Aktualizacja: Piątek, 18 stycznia 2019, 9:14
Autor: JAZ
Wałbrzych: Oferta mieszkaniowa dla personelu medycznego
Fot. archiwum
Wałbrzych, podobnie jak wiele miast w Polsce, boryka się z wieloma problemami. Jednym z nich jest brak wykwalifikowanego personelu medycznego, który zechciałby zostać w naszym mieście na dłużej niż chwilę.

Kiedy w latach 60. ubiegłego wieku do Wałbrzycha przybywali lekarze i pielęgniarki łączyło się to z otrzymywaniem przez nich mieszkań i pracy. W dzisiejszej rzeczywistości jest to zjawisko prawie niespotykane. Okazuje się, że jednak potrzebne. Przy okazji kolejnego już Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to środowisko medyczne starało się wysłać w świat przesłanie, że dla Wałbrzycha kłopotem jest nie tyle brak sprzętu, co brak personelu, który mógłby efektywnie go wykorzystać.
- W związku z tym problemem bardzo zależy nam na jego rozwiązaniu. Może jednak jest szansa, by w mieście znalazły się mieszkania dla pracowników służby zdrowia? - pytał prezydenta Romana Szełemeja, Leszek Grodziński z przychodni na Piaskowej Górze.

Okazuje się, że problem ten był już wcześniej zauważony, a prezydent Wałbrzycha do zagadnienia odnosi się dość optymistycznie.
- Miasto już to robi. Komisja Rady Miejskiej pozytywnie rozpatrzyła dziewięć wniosków na mieszkania przy ulicy Husarskiej. Będą to mieszkania przyznawane z programu miejskiego, choć budynek stoi pomiędzy tymi budowanymi z programu rządowego. Dlatego z 25 mieszkań, 9 trafi do pracowników służby zdrowia. Wśród nich znaleźli się między innymi pediatra, neurolog i specjalista ds diagnostyki. Zaakceptowałem też wniosek pielęgniarki z uprawnieniami do pracy na bloku operacyjnym, której kwalifikacje, odnosząc się do naszych potrzeb, były wręcz wyjątkowe - mówił prezydent Wałbrzycha.

Twoja reakcja na artykuł?

19
61%
Cieszy
2
6%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
6%
Smuci
6
19%
Złości
1
3%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group