Niedziela, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3197
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ofiarni mieszkańcy oddali krew

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 13 lipca 2012, 16:51
Aktualizacja: Sobota, 14 lipca 2012, 10:08
Autor: PAW
Fot. PAW
Dziś przez kilka godzin w wałbrzyskim Rynku Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa prowadziło akcję zbiórki krwi.

Wakacje to okres szczególny. Właśnie w tych miesiącach RCKiK w Wałbrzychu, które obejmuje swoim zasięgiem 11 powiatów, ma największe problemy z odpowiednią ilością krwi w magazynach. I właśnie wtedy ofiarność ludzie jest najbardziej potrzebna. Dlatego też RCKiK w Wałbrzychu prowadzi szereg akcji mających na celu promowanie idei honorowego krwiodawstwa.
- Niemal codziennie pojawiamy się w innych miejscowościach i zbieramy krew. Te akcje mają wymierny efekt i ratują życie wielu ludziom – mówi Teresa Kamińska z RCKiK w Wałbrzychu.

Dzisiejsza akcja została zorganizowana przez RCKiK w Wałbrzychu oraz bank PKO BP SA. Przez kilka godzin trwania akcji, do oddania krwi zgłosiło się 41 osób, a krew oddało 35 osób - uzyskano 17,5 l krwi. Przypominamy, że krew mogą oddawać mężczyźni 6 razy w roku, a kobiety 4 razy w roku. Do oddania krwi trzeba zgłosić się po lekkim śniadaniu i posiadać przy sobie dokument tożsamości.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group