Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 1618
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Szczawnie – Zdroju

Wiadomości: Region
Wtorek, 16 kwietnia 2013, 12:11
Aktualizacja: 12:15
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Od czwartku do niedzieli w Teatrze Zdrojowym trwały rozgrywki brydża sportowego w ramach II Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Umysłowych "Dolny Śląsk 2013”.

W ceremonii otwarcia olimpiady w Teatrze Zdrojowym, uczestniczył burmistrz Tadeusz Wlaźlak, który powitał gorąco uczestników, a następnie podziękował organizatorom za wybór Szczawna-Zdroju na miejsce przeprowadzenia ogólnopolskich zawodów.Zapoznał młodzież z historią uzdrowiska i jego walorami a następnie w ramach promocji każdy z uczestników otrzymał widokówkę z miasta, co miało ułatwić przesłanie pozdrowień do najbliższych.

Życzenia zawodnikom przekazała również dyrektor Teatru Marzena Sobczyk podkreślając, aby wspaniała sala, w której rozgrywane są zawody, przyniosła wszystkim szczęście. W grach uczestniczyło 36 par chłopców i 24 pary dziewcząt. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny Tomasz Baj. Uroczyste zakończenie olimpiady i ogłoszenie wyników odbyło się w niedzielę w szczawieńskim Teatrze Zdrojowym.

Brydż sportowy ma również swoją tradycję w Szczawnie-Zdroju. Przed laty przy Urzędzie Miejskim istniała sekcja brydżowa „Ogniwo”, w której grał m.in. obecny burmistrz Tadeusz Wlaźlak. Co roku w Cafe Astor rozgrywane są zawody brydżowe o Puchar Burmistrza Szczawna-Zdroju.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group