Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3423
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: OHP posprzątał na Chełmcu

Poniedziałek, 19 września 2011, 14:14
Aktualizacja: 14:14
Autor: PAW
Wałbrzych: OHP posprzątał na Chełmcu
Fot. użyczone
To już tradycja, że Ochotniczy Hufiec Pracy na początku nowego roku szkolnego organizuje wycieczkę integracyjną dla uczestników hufca. W tym roku OHP połączył tradycję z jeszcze jedną akcja, a mianowicie akcją „Sprzątanie Świata”.

Czysty Wałbrzych to życzenie każdego mieszkańca, a dni takie jak 16-18 września 2011 roku ogłoszone zostały dniami „Sprzątanie Świata Wałbrzych 2011”. Akcja miała za zadanie budowanie i wzmacnianie świadomości ekologicznej mieszkańców naszego miasta oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Hasło tegorocznej akcji brzmiało „Lasy to życie – chrońmy je”. W pracę na rzecz ochrony środowiska w mieście włączyli się uczestnicy OHP uczący się w Gimnazjum Uzawodowionym nr 4 oraz Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Razem było ich około 60.

Zebrali się w dniu w piątek 16 września o godz. 9:00 pod stadionem OSIR-u na Białym Kamieniu i ruszyli w promieniach porannego słońca na szczyt górski wysokości 851 m n.p.m. będącym wzniesieniem Gór Wałbrzyskich - Górę Chełmiec. Wspólnie zebrali naprawdę dużo śmieci, bezmyślnie wyrzuconych przez „turystów” podczas wspinaczki na dumnie stojącą nad Wałbrzychem górę Chełmiec. Rozdzielili się na dwie grupy, które sprzątając żółty i niebieski szlak turystyczny walczyły o puchar Komendanta Hufca Pracy dla drużyny, która zbierze najwięcej śmieci.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group