Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2960
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Okradli grobowiec

Wiadomości: REGION
Czwartek, 12 listopada 2009, 10:21
Aktualizacja: 10:23
Autor: PW
W Janiszowie w powiecie kamiennogórskim nieznani sprawcy włamali się do poniemieckiego grobowca. Na razie nie wiadomo, czy z grobowca zginęły jakieś cenne przedmioty.

Poniemiecki cmentarz w Janiszowie w powiecie kamiennogórskim znajduje się na uboczu wsi i jest rzadko odwiedzany. Jak mówią okoliczni mieszkańcy, w ubiegłych latach nie raz dochodziło tutaj do włamań do grobowców. Tym razem złodzieje upatrzyli sobie rodzinny grobowiec, który jest częściowo zniszczony i zasypany. Mimo to włamywacze postanowili dostać się do środka i poszukać cennych przedmiotów.

Przybyli na miejsce policjanci, którzy zostali powiadomieni o włamaniu do grobowca przez mieszkańców, zastali otwartą trumnę i fragmenty ludzkich zwłok. Trwają w tej chwili ustalenia, co zostało z grobowca skradzione i kto mógł się posunąć do tego czynu.

Odkrycie tych zagadek nie będzie jednak wcale łatwe, bowiem tak naprawdę nawet mieszkańcy Janiszowa nie są do końca pewni, kto został pochowany w grobowcu. Jedna z możliwości z zakłada, że był to grobowiec rodziny dawnego właściciela kilku okolicznych wsi. Jednak nie ma pewności, czy ta wersja jest prawdziwa.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group