Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 4021
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Opóźnione obchody

Środa, 23 czerwca 2021, 12:25
Aktualizacja: 13:26
Autor: red
Wałbrzych: Opóźnione obchody
Fot. Ziemia Wałbrzyska
„Aby istnieli wielcy poeci, muszą być wielcy czytelnicy” – Walt Whitman. Zaczęło się w 1945 roku od odezwy: „Sami Stwórzmy Bibliotekę, Z Której Wszyscy Będziemy Korzystać!

Gdy Oddasz Jedną Książkę i Uczyni To Tysiąc Innych, To Będziesz Miał Do Dyspozycji W Bibliotece Miejskiej Tysiąc i Jedną Książkę !”
Odezwa do wszystkich Polaków wyjeżdżających z Wałbrzycha do Polski Środkowej a mających rychło powrócić, aby w drodze powrotnej zabrali ze sobą przynajmniej jedną polską książkę.

I przywozili … W 1946 przy ul. Sienkiewicza powstała pierwsza wypożyczalnia książek.

1 grudnia 2020 roku Biblioteka Pod Atlantami obchodziła 75 lecie działalności, niestety pandemia pokrzyżowała plany i uroczystości związane z jubileuszem mogły odbyć się dopiero dzisiaj.

Było uroczyście, dostojnie ale też serdecznie i optymistycznie. Kwiaty na ręce Pani Dyrektor Renaty Nowickiej złożyli w imieniu Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego – Wicestarosta Iwona Frankowska, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego – Stanisław Skrzyniarz oraz Sekretarz Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu – Ryszard Skrobacki.

Wyróżnionym bibliotekarzom odznaczenia w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wręczył Wicewojewoda Dolnośląski Ireneusz Kresa.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
2
22%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group