Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3981
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Organizacje pozarządowe będą działać razem

Czwartek, 26 września 2013, 15:23
Autor: red
REGION, Walim: Organizacje pozarządowe będą działać razem
Fot. UG Walim
25 września z inicjatywy wójta Walimia Adama Hausmana i przy współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej i Fundacji Merkury odbyło się spotkanie z organizacjami pozarządowymi z terenu Gminy Walim.

Celem spotkania była propozycja przedyskutowania możliwości zawiązania partnerstwa pomiędzy wszystkimi organizacjami trzeciego sektora. Zebrani zgodnie stwierdzili, że w obecnym czasie i przy zadaniach, które wykonują organizacje pozarządowe, takie partnerstwo jest koniecznością. Przedstawiciele organizacji kolejno prezentowali osiągnięcia i cele, do których dążą.

Uruchomienie kolei drezynowej, działania dla społeczności lokalnej, utworzenie uniwersytetu trzeciego wieku - to według zebranych - potrzeby najpilniejsze. Wzajemna pomoc i promocja, wspólne aplikowanie o środki finansowe, czy wreszcie platforma wymiany informacji, to jedne z kluczowych spraw, którymi zajmie się partnerstwo w najbliższym czasie.

Moderacją spotkania zajęła się Anna Krause z Fundacji Merkury. Siedzibą Partnerstwa Organizacji Pozarządowych Gminy Walim stanie się Gminna Biblioteka Publiczna.

Następne spotkanie już 8 października i praca nad deklaracją partnerstwa.

www.walim.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group