Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3424
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Orszak Trzech Króli w Świebodzicach i Świdnicy

Wiadomości: Region
Niedziela, 4 stycznia 2015, 6:20
Aktualizacja: 8:08
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące trasy Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami miast 6 stycznia.

Świebodzice

Tradycyjny Orszak Trzech Króli wyruszy z placu przed ratuszem o godzinie 13:00. Trzej monarchowie w otoczeniu swojej świty przejdą ulicą Kopernika, Browarową, Świdnicką, Kolejową i Parkową do Parku Miejskiego, gdzie oddadzą pokłon Świętej Rodzinie.

Każdy może się przyłączyć do tego wyjątkowego orszaku, kolędując i wspólnie przeżywając to radosne święto. Organizatorzy przewidzieli konkurs śpiewania kolęd, a na każdego uczestnika czeka nagroda niespodzianka.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli są parafia pw. Św. Mikołaja oraz Fundacja REM. Wydarzenie jest współfinansowane z budżetu Gminy Świebodzice.

Świdnica

Już po raz 3 Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Świdnicy, aby, w dniu Święta Objawienia Pańskiego, podążyć za Trzema Królami do Stajenki i ukłonić się Nowo Narodzonemu! Te wyjątkowe Jasełka 6 stycznia 2015 r. zostaną wystawione w Polsce w 329 miejscowościach, w tym również w Świdnicy oraz w kilkudziesięciu miejscach na świecie. Organizatorem Orszaku Trzech Króli w Świdnicy jest Fundacja Małżeństwo Rodzina.

Świdnicki Orszak wyruszy z Placu św. Jana Pawła II we wtorek, 6 stycznia 2015 r., o godz. 14.00. Uczestnicy orszaku przejdą trasą: z Placu św. Jana Pawła II, przez ul. Długą, Al. Niepodległości, ul. Wrocławską, ul. 1 Maja, Pl. Małgorzaty, ul. Franciszkańską do Rynku, gdzie zakończy się marsz.

Po raz pierwszy w orszaku zaprezentują się drużyny małych rycerzy. Ich tarcze przedstawiały będą patronów siedmiu świdnickich parafii. Każda drużyna będzie miała swój kolor. Na potrzeby Orszaku zakupionych zostało 3 500 koron oraz 2 000 śpiewników, które nieodpłatnie rozdane zostaną uczestnikom wydarzenia.

Orszak Trzech Króli w Wałbrzychu: TUTAJ SZCZEGÓŁY

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group