Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3285
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Oskar Zawodowy dla Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu i firmy Faurecia

Piątek, 20 grudnia 2013, 12:47
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Oskar Zawodowy dla Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu i firmy Faurecia
Fot. użyczone
6 grudnia 2013 Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej zorganizował konferencję podsumowującą rezultaty projektu systemowego „Doskonalenie podstaw programowych kluczem do modernizacji kształcenia zawodowego”, realizowanego od sierpnia 2008 roku do grudnia 2013 roku.

W tym roku w ramach projektu ogłoszono konkurs „Szkoła dla rynku pracy”, którego celem była promocja współpracy szkół ponadgimnazjalnych z pracodawcami. We wniosku konkursowym należało dokładnie opisać wszystkie formy współpracy szkoły z jednym wybranym pracodawcą. Słowem należało pokazać bliskie powiązania kształcenia zawodowego realizowanego przez szkołę z rynkiem pracy. Szkoła musiała także wybrać określony obszar zawodowy z listy, w który wpisywała się jej oferta edukacyjna. W każdym z obszarów nagradzano tylko jedną najlepszą szkołę. I tak w obszarze elektryczno-elektronicznym i teleinformatycznym najwyższą punktację i zarazem najwyższe miejsce w branży zajął Zespół Szkół Nr 5 w Wałbrzychu i firma Faurecia Wałbrzych S.A. Zakład Mechanizmów. Statuetki „OSKAR ZAWODOWY” otrzymał Zespół Szkół Nr 5 oraz firma Faurecia Wałbrzych S.A. Zakład Mechanizmów. Szkołę na uroczystości reprezentowali dyrektor Piotr Krzywda i doradczyni zawodowa Katarzyna Druczak. Natomiast firmę Faurecia dyrektor Karol Zieliński. Doradczyni szkoły przedstawiła prezentację „Droga do Oskara Zawodowego”, omówiła wspólne działania podejmowane przez szkołę i firmę. Było bardzo uroczyście, szkoła jako jedyna reprezentowała nasze miasto, także region w gronie 10 najlepszych szkół w Polsce. Otrzymała gratulacje oraz statuetkę Oskar Zawodowy od Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusza Sławeckiego oraz od dyrektor KOWEZiU Grażyny Osickiej. Statuetkę wręczono także dyrektorowi firmy Faurecia Wałbrzych S.A. Zakład Mechanizmów. Otrzymane statuetki to dowód na to, że szkoła Zespół Szkół nr 5, jej dokonania są cenione nie tylko w środowisku lokalnym, ale także w kraju.
- Dobre relacje między szkołą, pracodawcą a organem zarządzającym szkołą, są podstawą sukcesu – mówi Piotr Krzywda. – W naszych działaniach i współpracy z Faurecią postawiliśmy na promocję, aby uwiarygadniać szkołę poprzez działania podejmowane przez pracodawcę, jak choćby spotkania z uczniami gimnazjów, postawiliśmy też na edukację – chodzi o staże i zajęcia praktyczne, które mają inną formułę niż standardowe, a także postawiliśmy na mecenat, bowiem doposażanie szkoły w najnowszy sprzęt i pomoce techniczne, udział w konkursach i olimpiadach są również bardzo istotne.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group