Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 3059
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: OSP Walim z nowym sprzętem

Sobota, 3 lutego 2018, 8:42
Autor: red
REGION, Walim: OSP Walim z nowym sprzętem
Fot. UG Walim
Służy badaniu obecności i natężenia różnych gazów w powietrzu, w tym tzw. “cichego zabójcy” – takie niezwykle pożyteczne urządzenie pomiarowe, 30 stycznia br. nabyła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Walimiu. Zupełnie nowy zakup usprawni i skróci czas przeprowadzanych interwencji strażakom z OSP.

Dräger X-am® 2500, czyli miernik wielogazowy, służy do wykrywania i badania stężenia obecności niebezpiecznych gazów w powietrzu.

– Dzięki niemu będziemy mogli stwierdzić w tlenie obecność gazu, tlenku węgla, czyli czadu, toksycznego siarkowodoru, czy metanu – przybliża Rafał Tyka, prezes OSP Walim. – Do tej pory nie mieliśmy takiej “pomocy”, więc w przypadku na przykład rozszczelnienia gazociągu musieliśmy czekać na wsparcie jednostki z Wałbrzycha, która mogła stwierdzić stopień zagrożenia, czy zarządzić ewakuację. Od teraz możemy samodzielnie przeprowadzić interwencję, nie angażując dodatkowych sił, co znacząco wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Walim, na sprawność i tempo akcji – wyjaśnia prezes OSP Walim.

Zakup zrealizowany został z funduszy sołeckich.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group