Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3277
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ostatni dzień wydawania żywności potrzebującym

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 30 listopada 2009, 18:43
Aktualizacja: 18:47
Autor: EG
Fot. EG
Teraz będzie przerwa na dokładne rozliczenie między Polskim Komitetem Pomocy Społecznej a Agencją Rynku Rolnego oraz na podpisanie nowej umowy na przyszły rok.

Dziś był ostatni dzień, kiedy wydawana była żywność z magazynu żywności przy ul. 11Listopada w Wałbrzychu. Magazyn należy do Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Wałbrzychu i obsługuje cały okręg Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, tzn. całe byłe województwo wałbrzyskie, a także byłe województwo jeleniogórskie.

W tym roku rozdano 1400 ton żywności potrzebującym. Dla wałbrzyszan 900 ton. Odbiorcy z innych miast odbierają produkty hurtowo. Wałbrzyszanie przychodzą tu z bonami przyznanymi przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i na tej podstawie odbierają przydziały.

- Jestem bardzo zadowolona z pomocy. Tylko trzeba jeździć po kilka razy, bo nie ma wszystkiego. Mam dwoje dzieci, przydają się płatki, mleko – mówi Edyta z Wałbrzycha.

- Mam troje dzieci. Wszystko się przydaje, co dostanę. Dzisiaj odebrałam ciastka, a wcześniej mleko, cukier, kaszę, makarony – opowiada Lilianna z Wałbrzycha.

Żywność wydaje m.in. Agnieszka Prusinowska. Jest wolontariuszem już dwa lata. - Dzisiaj przyszła pijana dziewczyna, rzuciła się do mnie do bicia. Trzeba było ją wyprowadzić. Ubliżają nam wulgarnymi słowami, że jesteśmy złodzieje, że bierzemy dla siebie – opowiada o swojej pracy na rzecz potrzebujących.

- Stale nam ludzie ubliżają. A jak jest ciężej, to wzywam straż miejską. Nie ma takiej możliwości, żebyśmy coś brali dla siebie, bo w programie unijnym trzeba się rozliczyć co do sztuki, co do kilograma i co do litra. I to jest pod nadzorem Agencji Rynku Rolnego. Wszyscy dostają jednakowo, jest limit protokołem przyjęty na dany miesiąc. My wydajemy żywność na podstawie zaświadczeń z MOPS-u. Ludzie myślą, że my i oni to ta sama instytucja – mówi kierownik magazynu Anna Kosiewicz.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group