Niedziela, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 2556
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Ostatni odcinek drogi ekspresowej S3 powstanie

Poniedziałek, 17 października 2016, 12:05
Autor: red
REGION: Ostatni odcinek drogi ekspresowej S3 powstanie
Fot. DUW
Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wziął udział w konferencji dotyczącej budowy drogi ekspresowej S3.

Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk podpisał skierowanie do realizacji ostatniego odcinka drogi ekspresowej S3 w korytarzu komunikacyjnym sieci TEN-T od węzła Bolków (miejscowość Sady Dolne, przy DK5) do granicy Państwa.

W konferencji wzięli udział także Minister Elżbieta Witek, Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk, Wiceminister Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit oraz parlamentarzyści z Dolnego Śląska.

Droga ekspresowa stanowi element korytarza panaeuropejskiego – Środkowoeuropejskiego Korytarza Transportowego (CETC – The Central European Transport Corridor). Jako fragment europejskiej trasy E65 wiodącej z północy na południe Europy, docelowo połączy miasto Malmö w Szwecji, będące ważnym ośrodkiem gospodarczym i portowym, z południem Europy, a dokładniej z miejscowością Chania w Grecji.

Główne cele inwestycji to ułatwienie międzynarodowego transportu drogowego, skomunikowanie terenów przygranicznych, poprzez autostradę A4 i sieć dróg ekspresowych, z centralną Polską, poprawienie warunków jazdy i bezpieczeństwa ruchu.

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group