Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3800
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Ostatnia szansa na dofinansowanie eko–projektów „Po stronie natury”

Wtorek, 6 marca 2012, 12:21
Aktualizacja: 12:22
Autor: opr. PAW
Kraj: Ostatnia szansa na dofinansowanie eko–projektów „Po stronie natury”
Fot. organizatorzy
Placówki oświatowo–wychowawcze z całej Polski jeszcze przez kilka dni mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów ekologicznych w ramach czwartej edycji konkursu grantowego. Najciekawsze inicjatywy mogą otrzymać do 10 tys. złotych.

Łącznie w tegorocznej edycji na grantobiorców czeka pula 150 tysięcy złotych. Konkurs grantowy, zachęcający do podejmowania inicjatyw ekologicznych oraz rozwijający świadomość ekologiczną społeczeństwa, jest nieodłączną częścią kampanii „Po stronie natury” realizowanej przez Żywiec Zdrój S.A. we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia i Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach.

W ramach dotychczasowych edycji konkursu dofinansowanie o łącznej wartości 370 tysięcy złotych otrzymało 70 inicjatyw ekologicznych, w których realizację było zaangażowanych blisko 190 podmiotów (placówek naukowych i szkolnych, organizacji pozarządowych, urzędów gmin i miast, starostw powiatowych, nadleśnictw oraz lokalnych firm). Dzięki wsparciu finansowemu od Żywiec Zdrój S.A. powstały m.in. arboreta, parki dendrologiczne, ścieżki edukacyjne, czy sieć monitoringu stanu czystości oraz zagrożeń jakości lokalnych wód.

W tegorocznej edycji konkursu grantowego szczególnie premiowane będą projekty, które odpowiadają na potrzeby lokalnych społeczności, propagują aktywną edukację ekologiczną w terenie, a także realizują ideę „Posadź dalej!”, zachęcającą do szerzenia wiedzy ekologicznej i dotarcia do możliwie szerokiego grona odbiorców.

Regulamin oraz formularz wniosku znajdują się na stronie internetowej www.postronienatury.pl w zakładce „Konkurs grantowy” oraz na stronie Fundacji Nasza Ziemia www.naszaziemia.pl/programy/konkurs-grantowy.

Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela również Fundacja Nasza Ziemia pod numerem telefonu (22) 622 51 58.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group