Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 2607
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Oświadczenie radnego

Czwartek, 21 listopada 2019, 13:57
Aktualizacja: Sobota, 23 listopada 2019, 11:09
Autor: red
Wałbrzych: Oświadczenie radnego
Fot. archiwum
Otrzymaliśmy oświadczenie radnego Rady Miasta Wałbrzycha Jerzego Langera z Prawa i Sprawiedliwości. Treść oświadczenia w całości prezentujemy poniżej.

OŚWIADCZENIE

W dniu 29 października 2019 roku, podczas sesji Rady Miejskiej Wałbrzycha, Pan Roman Szełemej - Prezydent Miasta zarzucił mi kłamstwo. Jednocześnie Pan Prezydent sam świadomie swoją wypowiedzią wprowadził w błąd członków Rady oraz opinię publiczną. Sprawa dotyczy jednego z wniosków Pana Prezydenta, dotyczących zmiany porządku obrad Rady. Wniosek ten dotyczył projektu uchwały w sprawie utworzenia spółki InVałbrzych. Ponieważ tekst projektu uchwały nie był poddany procedurze przewidzianej Statutem Miasta i zakładał, że wkład Wałbrzycha na rzecz nowej spółki będzie wynosił blisko 5 mln. zł. , wnioskowałem o jego rozpatrzenie na następnej sesji Rady. Prezydent stwierdził, że powielam nie prawdziwe informacje, jednocześnie zadeklarował, że tekst projektu uchwały przeszedł pełną procedurę, w tym też, że był przedłożony komisjom Rady. Na podstawie przeprowadzonych rozmów z radnymi oraz po przesłuchaniu nagrań z obrad czterech komisji Rady oraz udokumentowanej daty wpływu tekstu projektu do Biura Rady stwierdzam: przedmiotowy tekst projektu uchwały został złożony do Biura Rady 28 X 2019, czyli przeddzień sesji Rady Miejskiej; na żadnym posiedzeniu komisji ich członkowie nie otrzymali tekstu projektu uchwały, a jedynie byli poinformowani o planach utworzenia wyżej wymienionej spółki, którą przedstawiała Pani Ewa Kłusek - Skarbnik Gminy.

W tej sytuacji oczekuję od Pana Romana Szełemeja – Prezydenta Miasta Wałbrzycha przeprosin za publiczne zarzucenie mi kłamstwa.

Jerzy Langer, Radny Rady Miejskiej Wałbrzycha.

Twoja reakcja na artykuł?

31
46%
Cieszy
2
3%
Hahaha
5
7%
Nudzi
3
4%
Smuci
2
3%
Złości
25
37%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group