Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5740
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Oświadczenie szpitala

Piątek, 8 kwietnia 2022, 14:05
Aktualizacja: 14:07
Autor: red
Wałbrzych: Oświadczenie szpitala
Fot. red
Prezentujemy treść komunikatu Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu informuje, że działalność lecznicza w zakresie zapewnienia specjalistycznej opieki medycznej nad pacjentami onkologicznymi, realizowana dotychczas przy wsparciu Międzynarodowego Centrum Onkologii, będzie kontynuowana i rozwijana w ramach struktury organizacyjnej Szpitala w Wałbrzychu.

Kompleksowe świadczenia opieki zdrowotnej z zakresu leczenia onkologicznego nadal będą udzielane wszystkich osobom zmagającym się z problemem choroby nowotworowej, zarówno w ramach zespołu poradni specjalistycznych, jak i zakładu radioterapii.

Planowane zmiany w zakresie organizacji leczenia onkologicznego i radioterapii, które będą sukcesywnie wprowadzane w połowie 2022 roku, wynikają między innymi z wygaśnięcia umowy z firmą Affidea Sp. z o.o.

Liczne doświadczenia w leczeniu różnego rodzaju nowotworów zdobyte na przestrzeni ostatnich lat umożliwiły wypracowanie ścieżki szybkiej diagnostyki onkologicznej i optymalizację prowadzonej terapii onkologicznej. Celem naszych działań jest zapewnienie jak najkorzystniejszych warunków do dalszego polepszania dostępności diagnostyki i leczenia onkologicznego dla wszystkich pacjentów z naszego regionu, a także w skali całego kraju. Zamierzenie to, zostanie zrealizowane przy współudziale wiodących ośrodków onkologicznych, które w ramach wymiany doświadczeń oraz wypracowanych dobrych praktyk klinicznych zapewnią niezbędne wsparcie merytoryczne w rozwoju nowoczesnych skutecznych form diagnostyki i leczenia nowotworów. W ramach planowanych działań zostanie ponadto wzmocniony potencjał wykonawczy wszystkich komórek biorących udział w realizacji procesu leczenia onkologicznego poprzez wprowadzenie nowoczesnych metod i sprzętu medycznego.

Wszelkich niezbędnych informacji dla pacjentów na temat organizacji i przebiegu leczenia onkologicznego oraz radioterapii w Szpitalu udziela koordynator, z którym można skontaktować się pod numerem telefonu: 885 454 848.

Dyrekcja Specjalistycznego Szpitala im. Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu

Twoja reakcja na artykuł?

163
57%
Cieszy
4
1%
Hahaha
0
0%
Nudzi
9
3%
Smuci
15
5%
Złości
94
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group