• Wtorek, 22 stycznia 2019
  • Godz. 1:05
  • Imieniny: Anastazego, Doriana, Wincentego
  • Czytających: 3797
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Oświadczenie w sprawie COJM

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 13 października 2018, 9:46
Aktualizacja: Niedziela, 14 października 2018, 7:31
Autor: red
Fot. red
Otrzymaliśmy oświadczenie Arkadiusza Grudnia z wałbrzyskiego ratusza, a dotyczące nieprawidłowości w COJM.

"Szanowni Państwo, w związku z przekazanymi w dniu dzisiejszym przez Prokuraturę Okręgową w Świdnicy informacjami dotyczącymi Centrum Obsługi Jednostek Gminnych, przedstawiam stanowisko UM w Wałbrzychu w tej sprawie.

Nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Świdnicy postępowanie zostało wszczęte na skutek zawiadomienia złożonego przez pokrzywdzoną gminną jednostkę organizacyjną w dniu 26 marca 2018 r. Zawiadomienie to zostało złożone niezwłocznie po wykryciu przez pracowników Urzędu Miejskiego pierwszych nieprawidłowości w kontrolowanej jednostce i dotyczyło podejrzenia wyłudzenia kwoty ok. 145 tys. zł. W toku dalszej kontroli, którą objęto także inną jednostkę zatrudniającą tę samą księgową, ujawniono, że taki sam oszukańczy proceder mogła realizować ona co najmniej od 2008 r., a łączna suma wyłudzeń może być większa.

Pokrzywdzona jednostka gminna i bezpośrednio Urząd Miejski od marca br. aktywnie współpracują z prowadzącą postępowanie w tej sprawie Komendą Miejską Policji, sukcesywnie przekazując ustalenia kontynuowanej w międzyczasie kontroli i zabezpieczając stosowne dokumenty źródłowe.

Gmina wystąpiła również do Prokuratury Okręgowej o dokonanie zajęcia mienia podejrzanej i innych osób, które mogły odnieść korzyść z tego przestępstwa, w celu zabezpieczenia roszczenia o naprawienie poniesionej szkody. Niezwłocznie po ustaleniu ostatecznych rozmiarów szkody Gmina będzie bezwzględnie dochodzić pełnego jej naprawienia.

Arkadiusz Grudzień, Rzecznik Prasowy UM Wałbrzych".

Twoja reakcja na artykuł?

4
40%
Cieszy
1
10%
Dziwi
0
0%
Nudzi
3
30%
Smuci
0
0%
Złości
2
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz

~wyzwalacz 13-10-2018 10:19
Wow. Pan Arkadiusz w trybie pilnym pracuje w sobotę? A jak wyjaśni Pan fakt że mechanizm zabezpieczający gminy nie wykrył tego procederu od lat 10? Przecież chyba było jasne że kasa się nie bilansuje?
~Radek 13-10-2018 10:22
Oby im następne 10 lat nie zajęło dochodzenie do ustalenia "rozmiarów". To już nie jest śmieszne tylko żenujące. A niby komu ta "jednostka gminna" podlega?
~Radek 13-10-2018 10:26
Dla jasności kompromitacja całej władzy miasta. I Prezydenta i Rady Miasta. Teraz radni się tłumaczą, że nikt im o tym nie powiedział. Super czyli, co bycie radnym to podnoszenie ręki?
~Janosik 13-10-2018 10:35
Ten proceder trwał ponad 6 lat i pod "czujnym okiem" księgowej i prezydenta Szełemeja. Wietrzę zorganizowaną grupę przestępczą. A sam Roman Sz. ze względu na możliwość mataczenia powinien być co najmniej do dyspozycji Prokuratora poza Wałbrzychem. Trudno mi sobie wyobrazić podpisywanie faktur pierwotnie z właściwym odbiorcą a po podpisie przelanie na konto wymienionej pani księgowej. Przecież odbiorca nie otrzymawszy pieniędzy na konto od razu idzie do UM i pyta co z przelewem. To ma krótkie nogi przez z górą 6- mcy a nie 6 lat i to pod okiem głównej księgowej i pożal się "zwykłego prezydenta" . Widać podeszwy Szełemejowi palą się coraz bardziej. !!!!Szełemej do dymisji !!!!!
~Asben 13-10-2018 10:45
Doktorek Roman obstawił się swoimi ludzmi, a teraz taka ksiegowa? od ponad 6 lat kradła i na czyje konta przelewała miliony złotych?! Wystawiona jako koza ofiarna... aby radować układy
~tobi 13-10-2018 10:47
Tak, bycie radnym to podnoszenie ręki. Inaczej nie przyjęto by ich pomiotów w poczet mafii spółek gminnych. Czy to takie trudne do pojęcia?
~Do asben 13-10-2018 11:32
Nie miliony tylko milion. Nie podniecaj sie
~Polewa z polewy 13-10-2018 11:35
Niech pisiaki lepiej zajma sie sprawa wyprowadzania kasy ze swiebodzickich bibliotek - matecznika jednego z kandydatow na prezydenta Walbrzycha...
~Polewa z polewy 13-10-2018 11:36
I nie zapomnijmy o swiebodzickim basenie - tam tez kasa podobno poginela...
~Janosik 13-10-2018 11:53
Do asben i Polewa z Polewy. 1,6 mln zł to na początek. Proszę zauważyć, że defraudacja zaznacza kolejne wyższe wartości. W tej chwili w okresie "nierządów " Romana SZ. nikt nie wie czy to było 1,6 czy 3,5 mln , czy więcej. Mowa też była o "znacznej sumie pieniędzy" Świadczy to o kompletnym rozkładzie władz Wałbrzycha. Dziwne podejście Panów. Odwrócenie uwagi od zasadniczego tematu na zasadzie : "a wy murzynów bijecie". !!!!!!!!Roman Szełemej do dymisji !!!!!!!
~Polewa z matolka 13-10-2018 12:03
6 lat kradla, a gdzie byl nadzor, kontrole? Skoro przez 6 lat robione kotrole tylko po to by wykazac ze jest wszystko ok, to czego jeszcze nie wiemy.... Normalnie sytuacja w Walbrzychu jest jak na tasmach z Sowy i Przyjaciele.... Jak mowila Bienkowska o sytuacji w Gornictwie.... kontrole tylko po to by wykazac ze jest ok, a tak sie lulki pali, obsadza stolki.... zadluza, wiadomo ze w koncu wszystko musialo pierdyknac.... Ja sie pytam kto robil kontrole przez 6 lat i stwierdzal ze jest wszystko OK.... no kto?? Walbrzych to takie jak widac miasto teoretyczne. ch, d i kamieni kupa.
~Polewa z matolka 13-10-2018 12:06
Co mnie inteeresuje oswiadczenie... oswidczeniem zasypiecie 1.6 mln zlotych na szkoly?? Odpowiedzialni, ci od kontroli przez 6 lat oddawac... sciema jak nic.... wyobraazacie sobie firmy, ktore przez 6 lat nie dostawaly kasy za faktury?? CO to a firmy? Co to za firmy pytam.... 6 lat nie dostawaly kasy i co nie zglaszali pretensji do miasta??? Albo mialy w tym interes, albo to jedna wielka sciema i kierowniczka bierze wine na siebie.
~Polewa z matolka 13-10-2018 12:07
ja bym jeszcze sprawdzil te pokrzywdzone firmy.... kto jest wlascicielem ich i dlaczego nie zglaszaly braku wplywu kasy na konto?
~WITOLD 13-10-2018 12:16
Pisiaki wiedzą, że nie mają najmniejszch szans w uczciwej walce wyborczej z najlepszym w historii prezydentem Wałbrzycha więc plują, kombinują i podkładają świnię, aby wsadzić swojego spadochroniarza na prezydencki stołek. Nieuczciwi pracownicy zawsze byli, są i będą we wszystkich urzędach, firmach i instytucjach. Idąc tokiem myślenia kaczystów, to ich premier oraz cały rząd oraz dyktatorek Jarek powinni podać się już dawno do dymisji choćby w związku z aferą SKOK-ów które przykryli parasolem ochronnym po przekrętach na ponad 3mld PLN. Nie dajmy się zwariować. Nawet świnia nic nie zyska próbując po chamsku dopchać się do koryta.
~ 13-10-2018 12:42
WITOLD puknij się w łeb, tak to sobie tłumaczysz? Podkładanie świni? Żenada:) Banda nieudaczników z Szełemejem na czele, wypłynęło gó... i tyle. Niech zatrudnia więcej swoich kolesi w UM. Sprawa dotyczy samorządu , Wałbrzycha a ty podajesz tutaj przykłady z Wiejskiej? Najlepiej się zamknij ćwierćinteligencie z koziej du..:)
~Polewa z matolka 13-10-2018 12:52
Kolejny kapiszon PeOwcow, sami wiedza ze nic na PIS nie maja i co wycigaja stare tasmy, PCK, ktore przez 8 lat swoich rzdow nie rozliczyli i SKOKI.... z ktorymi powiazany byl Komorowski... Wy PeOwcy zyjecie w swiecie postfaktow.... wpiszcie sobie... WPROST przeprasza Biereckiego.... WPORST rozbujal afere SKOKow z Biereckim, ale juz dawno bowiem w 2014 za to przeprosil.... nawet lemingowa TVN to podawala, ale do lemingow nie trafiaja fkty... ich mozg przyjmuje tylka hasla propagandowe.... i tak w tym przypadku od 2014 roku matolki jak WITOLD zyje w swiecie PostFakeNewsow a maja sie za takich inteligentow.... wyksztalciuchy, szkodaa ze tylko z nazwy i bez podsawowej wiedzy.... Nastepnym razem sprawdz, nim sie osmieszysz po raz kolejny jeden z drugim.
~Polewa z matolka 13-10-2018 12:53
Z wypowiedzi ludzi Szelemeja wychodzi na to, ze to ze przez 6 lat miasto i walbrzyskie szkoly byly okraadane, to ze przez 6 lat kontrole PO nic nie wykryly.... to wina PSIu hehehe....
~Janosik 13-10-2018 12:55
Do Witold. Skala złodziejstwa w UM zatacza coraz szersze kręgi. Brak kontroli i nadzoru nad pracownikami i to wieloletni. Krótko . "Nierząd" szełemejowy nie wziął się przypadkiem. To wynik jego braku kompetencji i zaangażowania w sprawy Urzędu Gminy. Nie raczył nawet powiadomić Rady o przekrętach. Byle być wybranym. Łatwiej wtedy ukręcić łeb sprawie. A tak nowy prezydent zarządzi audit ...i ..dalszy ciąg afery nastąpi..
~j23 13-10-2018 12:56
A kiedy miasto odda 50 milionów zł.do Marciszowa za wodę?
~Do janosika 13-10-2018 14:01
No tak teraz wiadomo dlaczego tyle kww z poparciem p szelemeja koleni klakierzy i pieski w kolejce zawsze lzej rzadziic i na to50 mln zrzuca sie gminy i popierani radni tez cos dorzuca z powiatu
~ 13-10-2018 14:41
Szkoda, że jakimś dziwnym trafem zniknął wcześniejszy artykuł dotyczący tej sprawy. O ile się nie mylę PAN prokurator stwierdził, że wyprowadzane pieniądze nie trafiały na konto tej Pani, więc mam pytanie ,gdzie się podziały? Dziwne. A ta Pani doznała amnezji i nie pamięta, co z nimi zrobiła. Też bardzo dziwne.
~śmieszą mnie wypowioedzi 13-10-2018 15:10
Nic nowego nie pierwsza i nie ostatnia księgowa w Polsce,która dokonała czegoś takiego, niektóre nabrały jeszcze więcej, a komentujący robią jakąś gównoooburzę, już są na mieście słuchu że Pani księgowa była podstawiona aby udupić rządy Szełemja, jak mówią na mieście celowo to zrobiła.
~Polewa z matolka 13-10-2018 15:23
Tak PIS 6 lat temu podstawil ksiegowa, a PO ja zatrudnilo i przez 6 lat kradla na oczach PO.... Czas na zmiane i audyt... o czym jeszcze nie wiemy?? PS na czyje konta trafiala kasa?? Kto jest wlascicielem firm, ktore kaasy nie dostaly?? Dlaczego przez 6 lat milczaly?
~Polewa z matolka 13-10-2018 15:25
Teraz afera, bo komornik moze zajac kasy miasta i domagac sie 50 mln dla Mieroszowa za wode.... PS kto zasdiada w wodociagach?? W radzie nadzorczej czy w spolce?? ROmek i Torbus? To pod ich nadzorem Walbrzych musi oddac 50 mln zlotych do Mieroszowa?? I kto niby te 50 mln zlotych wylozy??? Oczywiscie walbrzyski plebs.... i jeszcze beda klaskac... brawo romek.. najlepszy menadzer swiata.
~dynamic.chello.pl - klakier Romka 13-10-2018 15:47
~śmieszą mnie wypowiedzi, tak tak pieseczku szczekaj na krytyków Romka i pisz bzdury typu "są na mieście słuchy" "mówią na mieście celowo to zrobiła"..... heheheheh tak tak celowo to zrobiła by trafić za kraty..Skąd te wszystkie "słuchy" na mieście? Od miejscowych żulików , twoich kolegów z bramy? Może lepiej przestać chlać:))))
~ 13-10-2018 15:49
Czy czasem 10 lat temu wiceprezydentem ni był Partolik? Z PiS?
~Skarbiec 13-10-2018 16:13
A co na to pani Skarbnik znowu głowa w piasek ?
~Babcia 13-10-2018 21:20
Gdzie som piniondze za las!!!
~Polewa z polewy 14-10-2018 0:19
Polewa ty nawet osle nie wiesz o czym piszesz... Slyszales cos ale w twoim durnym lbie cos sie poprzekrecalo. Marciszow, Mieroszow dla ciebie to tozsame. Kretyn z ciebie matolku
~~~~~~~~~ 14-10-2018 2:59
Takie rzeczy sie przecież zdarzaja i nie widze w tym zadnej winy P.Szełemeja......Kontrole były ksiegowa dbała żeby w papierach wszystko sie zgadzało żadna nowość....Nikt inny tyle nie zrobił dla wałbrzyszan i Wałbrzycha co SZEŁEMEJ .Koniec KROPKA ;-)
~xxx 14-10-2018 7:21
PIS ma rację dwie kadencje max i won. szkoda ze nie liczą sie te dotychczasowe, bo problemu by nie było. Nie startowałby na prezydenta. Roman za wszelką cenę chce się utrzymać na stołku bo tych trupów w szafie może być więcej.
~koniec KROPKA 14-10-2018 7:24
a cóż on zrobił dla Wałbrzycha? trochę wizualizacji? kto spłaci wodociągi? kto zastawił mieszkania? barierkami tego nie spłacisz
~wyzwalacz 14-10-2018 10:13
Moralność lewaka: ,,Takie rzeczy sie przecież zdarzaja i nie widze w tym zadnej winy P.Szełemeja......Kontrole były ksiegowa dbała żeby w papierach wszystko sie zgadzało żadna nowość....Nikt inny tyle nie zrobił dla wałbrzyszan i Wałbrzycha co SZEŁEMEJ .Koniec KROPKA". Czyli dajemy się dymać, ważne aby dostać jakieś kości ze stołu ludzkiego pana.
~skarbnik miejski 14-10-2018 10:21
Z regulaminu urzędu: § 9. 1. Prezydent jest kierownikiem Urzędu i zwierzchnikiem służbowym pracowników Urzędu oraz kierowników jednostek organizacyjnych Miasta. 2. Prezydent kieruje pracą Urzędu przy pomocy Zastępcy Prezydenta, Sekretarza, Skarbnika oraz kierowników komórek organizacyjnych Urzędu. Nie musi się znać na wszystkim, ale już za to odpowiada - tak wynika z ustawy o finansach publicznych, niestety.
~Maniek 14-10-2018 11:57
Wina Tuska
~Polewa co? 14-10-2018 15:24
6 lat kradla??? A co z kontrola abudzetu urzednikow PO? Jakim cudem 6 la nikt nic nie widzial??? A badaliscie pokrzywdzone firmy?? Czyje to firmy, jakim cudem 6 lat nie zglaszaly ze kaasy nie dostaja?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group