Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1664
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Oszuści podawali się za policjantów – dwie osoby zatrzymane przez wałbrzyskich funkcjonariuszy

Wiadomości: Wałbrzych/Region
Wtorek, 27 października 2015, 6:25
Aktualizacja: 6:43
Autor: opr.red.
Fot. red.
Wałbrzyscy funkcjonariusze ustalili dwie osoby podejrzane o oszustwa.

Straty w tej sprawie szacowane są wstępnie na kilkadziesiąt tys. zł. Do zatrzymania podejrzanych doszło na terenie Lublina przy udziale tamtejszych policjantów. Za tego typu przestępstwo podejrzanym może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Nieletnich prowadząc działania operacyjne wymierzone przeciwko przestępcom wyłudzającym pieniądze od osób starszych ustalili dwóch mężczyzn w wieku 21 i 25 lat podejrzanych o oszustwo. Do samego zatrzymania doszło na terenie Lublina przy udziale tamtejszych policjantów.

Przestępczy proceder polegał na tym, że sprawcy podając się za policjantów informowali pokrzywdzonych, że prowadzą działania przeciwko prawdziwym przestępcom. W związku z tym, aby ich pieniądze nie trafiły w niepowołane ręce podawali konto, na którym ich oszczędności miały być rzekomo bezpieczne. Do wyłudzeń doszło w drugiej połowie października br. W ten sposób oszuści wprowadzając w błąd 64-letnią kobietę oraz 76-letniego mężczyznę spowodowali, że wpłacili oni na konta podane przez oszustów pieniądze w kwocie 80 tys. zł.

W dalszym ciągu policjanci sprawdzają wszystkie okoliczności tych zdarzeń, nie wykluczając jednocześnie dalszych zatrzymań. Sprawa jest rozwojowa. Zatrzymani obecnie mężczyźni usłyszeli już na chwilę obecną zarzut oszustwa, za które to przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~olo 27-10-2015 19:02
brawa w imieniu tych starszych ludzi

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group