Poniedziałek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 2382
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Otwarcie „BIAŁEGO ORŁA” w Sokołowsku

Wiadomości: Region
Sobota, 21 marca 2015, 10:20
Aktualizacja: Niedziela, 22 marca 2015, 12:15
Autor: opr.red.
Fot. organizatorzy
W piątek 20 marca w Sokołowsku odbyła się uroczystość otwarcia zmodernizowanego obiektu Biały Orzeł, w którym zainaugurowano rozpoczęcie działalności Dolnośląskiego Ośrodka Opieki Międzypokoleniowej na rzecz osób niesamodzielnych i przewlekle chorych.

W uroczystości udział wzięli m.in.: Andrzej Kosiór – Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, w imieniu Wojewody Dolnośląskiego Tomasza Smolarza - Pan Jerzy Chmielarski, Jerzy Sypuła – Dyrektor Departamentu Polityki Zdrowotne, Zygmunt Nowaczyk - Wiceprezydent Miasta Wałbrzycha, Marcin Raczyński – Burmistrz Mieroszowa, członkowie Rady Nadzorczej, Prezesi Spółek Urzędu Marszałkowskiego oraz wielu innych znamienitych gości z władz województwa, powiatu i samorządu oraz społeczności lokalnej.

Do dyspozycji pensjonariuszy przygotowano 95 miejsc w pokojach 1,2,3 osobowych, z pełnym węzłem sanitarnym, umeblowanych, wyposażonych w łóżka rehabilitacyjne, sieć przyzywową, TV kablową oraz Internet bezprzewodowy. W całym obiekcie wymienione zostały wszystkie instalacje w tym system sygnalizacji pożaru, wybudowano również panoramiczną windę szpitalną. Obecnie ośrodek dysponuje nowoczesną bazą rehabilitacyjną i jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W obiekcie znajdują się również jadalnia, sale terapeutyczne, poradnia rehabilitacyjna oraz poradnia tlenoterapii domowej.

Powstanie Dolnośląskiego Ośrodka Opieki Międzypokoleniowej Biały Orzeł jest alternatywą po zakończeniu funkcjonowania do 2013 roku Szpitala Chorób Płuc w Sokołowsku, którego działalność została przeniesiona do nowo wybudowanego, nowoczesnego Centrum Pulmonologicznego w Wałbrzychu - mówi Prezes Spółki – Barbara Grzegorczyk.

Wartość nakładów inwestycyjnych to kwota 4,8 mln złotych. Zadanie zostało sfinansowane w całości ze środków własnych Spółki, pochodzących z dokapitalizowania przez Województwo Dolnośląskie – właściciela Spółki. Modernizacja obiektu Biały Orzeł to początek realizacji planów Zarządu dotyczących stworzenia w Sokołowsku nowoczesnej bazy do opieki długoterminowej i rehabilitacji osób dorosłych. Spółka Sanatoria Dolnośląskie z powodzeniem działa na rynku usług szpitalnych, sanatoryjnych i rehabilitacyjnych.

Zmiany, jakie obecnie następują w Sokołowsku, do tego tradycja lecznicza, doskonałe położenie Sokołowska, wysokie kompetencje personelu oraz nowoczesny obiekt są kolejnym krokiem do budowania silnej pozycji Spółki na rynku usług leczniczych. – podkreśla Prezes Grzegorczyk.

FOTO NR 10-37: KAZIMIERZ MASIUK

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group