• Niedziela, 15 grudnia 2019
  • Godz. 14:30
  • Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny, Waleriana
  • Czytających: 3599
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Otwarcie hali sportowej w Szczawnie–Zdroju

Wiadomości: Szczawno-Zdrój
Sobota, 19 grudnia 2015, 6:50
Aktualizacja: 18:38
Autor: opr.red.
Fot. szczawno–zdroj.pl
15 grudnia br. odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej hali sportowej w Szczawnie–Zdroju przy ul. Słonecznej 1a. Na inaugurację przybyli zaproszeni goście i licznie mieszkańcy.

Wszystkich zgromadzonych przywitał Burmistrz Marek Fedoruk, który przybliżył historię powstania hali oraz ludzi, którzy w procesie jej tworzenia uczestniczyli. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał obecny Burmistrz i Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szczawnie-Zdroju Marzena Sobczyk wspólnie z Burmistrzem poprzedniej kadencji Tadeuszem Wlaźlakiem oraz Prezesem Zarządu Spółki „Fewaterm” Waldemarem Czubą.

Poświęcenia obiektu dokonał Proboszcz szczawieńskiej Parafii Ks. Jarosław Żmuda. Po przemówieniach gości miały miejsce prezentacje artystyczne dzieci z Przedszkola Miejskiego, Miejskiej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum. Po prezentacjach artystycznych szczawieńscy działacze sportowi działający w Miejskim Klubie Sportowym opowiedzieli o sukcesach poszczególnych sekcji, a także zaprezentowali umiejętności sportowe zawodników.

O sukcesach tenisa ziemnego przypomniał Robert Kosiński, o działaniach w ramach sekcji piłki nożnej Prezes MKS Paweł Pilarczyk, o poczynaniach nowo powstałej sekcji koszykówki Bartłomiej Józefowicz. Atrakcją uroczystości był pokaz mistrza świata w żonglerce piłkarskiej - Krzysztofa Golonki, loteria fantowa oraz pierwszy inauguracyjny mecz piłki siatkowej klubów TS Victoria PWSZ Wałbrzych i MZKS Chrobry Głogów.

Otwarcie pierwszej pełnowymiarowej hali sportowej w Szczawnie-Zdroju jest zwieńczeniem wieloletnich starań gminy o stworzenie nowoczesnego zaplecza dla rozwoju kultury fizycznej i sportu. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. W ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2013-2015 udzielona została dotacja w wysokości 2 000 000 zł. Prace budowlane trwały od listopada 2013 r. do października 2015 roku. Autorem projektu hali jest Biuro Architektoniczno-Inżynierskie PROEXBUD z Wrocławia, wykonawcą firma Handlowo-Usługowa FEWATERM Ferdynard Czuba &Waldemar Czuba Spółka Jawna, a nadzór inwestorski pełniło Przedsiębiorstwo INWESTBUD Sp. z o. o. z Wałbrzycha.

Hala stanowi I etap budowy kompleksu oświatowo-sportowo-rekreacyjnego, w ramach którego planowana jest również budowa basenu, szkoły oraz aktualnie realizowana jest budowa Orlika Lekkoatletycznego w Programie Dolny Śląsk dla Królowej Sportu.

Przypomnijmy, że budynek hali składa się z pełnowymiarowej sali sportowej z areną główną umożliwiającą przeprowadzenie zajęć szkolnych, treningów i zawodów sportowych. Przewidziano widownię dla 300 osób siedzących na trybunach stałych i miejsca stojące na galerii. Arena główna umożliwia organizację widowiska czy imprezy estradowej. W budynku przewidziano własny węzeł sanitarny, szatnie, pomieszczenia na sprzęt sportowy, sprzęt porządkowy dla utrzymania czystości kompleksu oraz kotłownię. Cały obiekt ma powierzchnię użytkową 2064,60 m2. I jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Hala sportowa będzie czynna od godz. 8.00 do 22.00. W godzinach od 8.00-16.00 korzystanie z niej jest zarezerwowane dla szczawieńskich placówek oświatowych, natomiast w pozostałych godzinach jest dostępna odpłatnie dla innych podmiotów i osób.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group