Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 2571
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Walim: Otwarcie „Wyspy Skarbów Gór Sowich”

Piątek, 27 czerwca 2014, 6:25
Aktualizacja: 6:54
Autor: opr.red.
Walim: Otwarcie „Wyspy Skarbów Gór Sowich”
Fot. użyczone/www.walim.pl
Dnia 21 czerwca 2014 roku miało miejsce oficjalne otwarcie „Wyspy Skarbów Gór Sowich” przy Gościńcu Nowa Wioska w Dziećmorowicach.

Projekt ten powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Wspierania i Rozwoju Wsi „Ecoeurowieś” przy wsparciu Gminy Walim i Polonica eV-Berlin. Zrealizowany w ramach Wdrażania Lokalnych Strategii Rozwoju – Małe Projekty – Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Partnerstwo Sowiogórskie”. Zgodnie z przyjętą misją – „Tworzymy miejsce do życia o dobrym standardzie z tożsamością, z którego wszyscy będziemy dumni i szczęśliwi”, Wyspa Skarbów ma na celu promowanie Gór Sowich i naszego regionu, w tym przede wszystkim Gminy Walim oraz gmin Nowa Ruda, Stoszowice i Głuszyca.

Jak podczas każdego oficjalnego otwarcia i tym razem nie zabrakło przecinania wstęgi, tortu i szampana. Każdy chętny mógł spróbować swych możliwości i zabawić się w poszukiwacza skarbów, odnajdując skały i minerały skryte w piasku, a występujące w sowiogórskim regionie.

Dla najmłodszych przygotowano również inne atrakcje. Było malowanie twarzy, robienie przepięknych baniek mydlanych oraz zabawa z kolorowymi balonami.

Zapraszamy wszystkich chętnych oraz ciekawych świata do odwiedzenia Wyspy Skarbów Gór Sowich w celu sprawdzenia siebie w roli „młodego odkrywcy” i poszukiwania skarbów naszych wspaniałych gór.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group