Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 2963
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Otwarcie wystawy podsumowującej projekt „Jedni z wielu”

Czwartek, 20 czerwca 2013, 16:30
Autor: Michalina
Wałbrzych: Otwarcie wystawy podsumowującej projekt „Jedni z wielu”
Fot. Michalina
19 czerwca, w Zamku Książ otwarta została wystawa zamykająca projekt „Jedni z wielu” prowadzony od lutego 2012 na terenie całego Dolnego Śląska. Wystawa pod tytułem „Romarising – bohaterowie kampanii społecznej w obiektywie Chada Evansa Wyatta” to ostatnia z sześciu wystaw, które powstały w ramach projektu. W wernisażu uczestniczyło wielu zaproszonych gości oraz sami bohaterowie kampanii.

„Jedni z wielu” to kampania społeczna- jeden z elementów projektu „Romskie Odrodzenie” prowadzonego przez Fundację Integracji Społecznej Prom, której celem jest poprawa wizerunku ludności romskiej na obszarze Dolnego Śląska oraz zwiększenie wiedzy o tej mniejszości wśród społeczeństwa.

Bohaterami kampanii są Romowie, którzy przeczą stereotypom, którzy swoją pracą i pasją przełamują tkwiący w ludzkiej świadomości obraz- jak można się przekonać błędny i zakrzywiony. Andrzej Walewski, Sylwia Maroń, Stanisława Mirga, Mariusz Put, Ewelina Andrasz, Luiza Szubert- Lutycz, Jan Mirga, Judyta Górniak to tylko niektórzy z bohaterów kampani- jak mówi nazwa jedni z wielu, wielu utalentowanych, ciężko pracujących, kreatywnych. I o tym właśnie jest wystawa fotografii „Romarising”.

Wernisaż rozpoczął się przybliżeniem istoty kampanii, a zatem i wystawy, występem wokalnym Marii Delimaty- jednej z bohaterek projektu, projekcją filmu o idei wystawy „Romarising” oraz przemówieniami osób, które przyczyniły się do jej realizacji: Chada Evansa Wyatta- twórcy wystawy, Pełnomocnik Wojewody ds. Mniejszości Narodowych i Etnicznych- Dariusz Tokarz, Wiceprezydent Miasta Wałrzycha- Zygmunt Nowaczyk oraz prezes Fundacji Prom- Janusz Balkowski. Po wystąpieniach otwarto wystawę dla zwiedzających w Sali Konrada.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group