Poniedziałek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 3197
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Owocne obrady szefów gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej w Bartnicy

Wiadomości: REGION
Wtorek, 21 lutego 2017, 9:52
Aktualizacja: 9:53
Autor: red
Fot. UM Świdnica
W Bartnicy pod Nową Rudą po raz kolejny spotkał się komitet sterujący Aglomeracji Wałbrzyskiej. Przedstawiciele gmin zapoznali się ze sprawozdaniem finansowym Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej za rok 2016 i zaakceptowali plan finansowy na rok 2017.

Rozmawiano m.in. o harmonogramie konkursów czy o trudnościach technicznych, z jakimi spotykają się wnioskodawcy. Jak do tej pory większość procedur przebiega sprawnie i gminy zaczynają podpisywać kolejne umowy, dotyczące poszczególnych priorytetów, które wynikają z kontraktu podpisanego przez Polskę z Komisją Europejską.

Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej, podkreślił, iż poza działaniami dotyczącymi pozyskiwania środków, gminy wchodzące w skład Aglomeracji Wałbrzyskiej, ale nie tylko te, powinny wspólnie zabiegać o większe środki dla tej części województwa, by zlikwidować dysproporcje jakie od lat narastają pomiędzy Wrocławiem a gminami szczególnie południowej części naszego regionu.

Prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, w imieniu wszystkich samorządowców podziękowała serdecznie Iwonie Dróżdż, dyrektorowi IPAW za bardzo rzetelną i życzliwą współpracę oraz okazane wsparcie. Dziś rozwiązanie, które przyjęto dwa lata temu z inicjatywy prezydenta Wałbrzycha, a dotyczące powołania własnej instytucji pośredniczącej, okazuje się znakomitym pomysłem, ponieważ instytucja ta pozostaje do dyspozycji wyłącznie beneficjentów z terenu Aglomeracji Wałbrzyskiej. To nie tylko gminy, ale także jednostki oświatowe, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy, wspólnoty mieszkaniowe i wszyscy inni, którzy mogą ubiegać się o środki unijne w ramach perspektywy na lata 2014-2020.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~takitam 21-02-2017 10:38
No już marudy. Narzekać.
~pytacz 21-02-2017 11:02
Ja pierwszy. A gdzie jest mowa na temat sposobów wyrównywania poziomu zamożności mieszkańców Aglomeracji Wałbrzyskiej ze średnim poziomem zamożności w UE? Czy jeśli tam nic nie ma na ten temat umowa z UE może być szwindlem? Czy chodzi tu może wyłącznie o wyrównanie zamożności urzędników Aglomeracji ze średnią europejską ? Równi i równiejsi w folwarku?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group