Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 2774
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pacjent ze świńską grypą wypisany, znany aktor w szpitalu

Wiadomości: REGION, Świdnica
Wtorek, 29 grudnia 2009, 23:20
Aktualizacja: Środa, 30 grudnia 2009, 8:26
Autor: JOKA, świdniczka.com
Fot. Wiktor Bąkiewicz
40–latek zarażony wirusem grypy A/H1N1 opuścił oddział intensywnej terapii świdnickiego szpitala Latawiec. Jego stan zdrowia poprawił się na tyle, że można go było przewieźć do rodzinnego miasta.

Mężczyzna pozostanie pod opieką lekarzy z oddziału wewnętrznego szpitala w Dzierżoniowie. Chory jest leczony od 18 grudnia. Właśnie tego dnia trafił na świdnicki oiom z ostrą niewydolnością oddechową. Kilka dni później badania potwierdziły obecność wirusa świńskiej grypy. Był nieprzytomny i podłączony do respiratora. Od kilku dni oddycha samodzielnie i jest świadomy.

Niepokojące informacje dochodzą z województwa. Jak podaje Polska - Gazeta Wrocławska, do szpitala we Wrocławiu trafił znany m.in. z udziału w serialu "Hela w opałach" wrocławski aktor Mariusz Kilian. Jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej, lekarze podejrzewają zarażenie wirusem A/H1N1.

Natomiast dzisiaj w Dzierżoniowie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok 39-latka, który zmarł w tamtejszym szpitalu w Wigilię. Badania potwierdziły, że chorował na świńską grypę, ale lekarze nie są pewni, czy była to jedyna przyczyna zgonu. Na Dolnym Śląsku od maja potwierdzono 55 przypadków zachorowania na nową grypę. 3 osoby zmarły.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group