Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 5398
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pamięć o Osieckiej

Sobota, 30 października 2021, 6:47
Autor: red
Wałbrzych: Pamięć o Osieckiej
Fot. WOK Wałbrzych
Dzisiejszy koncert rozpocznie się o godzinie 16.00 w klubie Montownia na terenie Starej Kopalni. Wałbrzyski Ośrodek Kultury wspólnie z młodymi wokalistami z Aglomeracji Wałbrzyskiej zaprasza na niezwykłe wydarzenie „Tribute to Agnieszka Osiecka”. Wstęp na koncert, na którym usłyszymy kilkanaście utworów z tekstami legendarnej autorki jest darmowy.

W tym roku przypada 85. rocznica urodzin Agnieszki Osieckiej. To właśnie jej twórczość zainspirowała młodych artystów do udziału w niezwykłym wydarzeniu.

– Agnieszka Osiecka wyjątkowa osobowość, pisarka, dziennikarka, poetka, z jej pióra wyszło prawie dwa tysiące tekstów piosenek – przypomina Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Koncert rozpocznie się w sobotę o godzinie szesnastej w klubie Montownia. Piosenki z tekstami Agnieszki Osieckiej zaśpiewają finaliści konkursu „Wałbrzych ma talent”. Na scenie pojawią się: Aleksandra Okupna, Julia Kamińska, Nikola Busz, Weronika Wolańska, Kinga Kusion, Damian Bylicki, Aleksandra Majak, Katarzyna Serdeczna, Milena Szymula, Sylwia Wójcik i Julia Kuc. Na scenie pojawi się także Wojciech Stefanowski, uczestnik programu The Voice of Poland. Nad całym projektem czuwa Jurand Wójcik, muzyk, także uczestnik programu The Voice of Poland.

– W sumie na scenie pojawi się dwanaście osób. Pojawią się także duety. Tego dnia usłyszymy piętnaście utworów z tekstami Agnieszki Osieckiej, wśród nich: „Niech żyje bal”, „Polska Madonna”, „Okularnicy” czy „Sing sing” – mówi Jurand Wójcik.

Utwór wybierali sami uczestnicy, który wezmą udział w sobotnim wydarzeniu, wśród nich będzie Weronika Wolańska.

– Wybrałam piosenkę „Nie jesteś sama” Seweryna Krajewskiego. Ta piosenka była dla mnie w jakiś sposób wyjątkowa, dlatego, że sam tekst opowiada o tym, żeby wierzyć w siebie i wierzyć w ludzi, a to z roku na rok jest coraz ważniejsze – mówi młoda artystka.

To trzeci koncert z cyklu „Tribute to…”. W minionych latach artyści wykonywali utwory Zbigniewa Wodeckiego i Kory Jackowskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group