Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4672
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Pan Samochodzik i tajemnice Pałacu Albertich” w wałbrzyską Noc Muzeów

Niedziela, 15 maja 2011, 9:55
Aktualizacja: 9:55
Autor: PAW
Wałbrzych: „Pan Samochodzik i tajemnice Pałacu Albertich” w wałbrzyską Noc Muzeów
Fot. PAW
Tegoroczna Noc Muzeów odbywała się pod hasłem „Pan Samochodzik i tajemnice Pałacu Albertich”. Wałbrzyskie Muzeum odwiedziły setki mieszkańców naszego miasta.

To już ósma edycja Nocy Muzeów, ale Wałbrzych wziął udział w tej akcji po raz trzeci. Z roku na rok akcja cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem naszych rodaków. Jak zwykle wałbrzyskie Muzeum tętniło życiem. Nie zabrakło konkursów, loterii i świetnej zabawy.
- Przychodzę tutaj co rok i zawsze świetnie się bawię. Organizatorom należą się słowa uznania – mówi Justyna Boczkowska.

W tym roku atrakcji również nie brakowało. W ogrodzie stały zabytkowe samochody, a wewnątrz można było spotkać rycerzy i damy dworu. W autobusie-galerii można było obejrzeć film zatytułowany „Pan Samochodzik i Templariusze”, a także wystawę książek autorstwa Zbigniewa Nienackiego.
- Słuszna inicjatywa. Trzeba to miasto ożywić i to bardzo dobry sposób – twierdzi Gerard Kłus.

Najmłodsi brali udział nie tylko w konkursach i loterii, ale mieli również okazję własnoręcznie wykonać złocenia odlewów gipsowych. Oczywiście sporym zainteresowaniem cieszyły się pokazy walk rycerskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group