Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4187
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Państwowe wyróżnienie

Piątek, 13 listopada 2020, 7:26
Autor: red
REGION, Głuszyca: Państwowe wyróżnienie
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Głuszycy asp. szt. Radosław Dobosz został uhonorowany państwowym odznaczeniem „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

W miniony wtorek w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu asp. szt. Radosław Dobosz uhonorowany został ministerialnym orderem „Honorowego Dawcy Krwi - Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa.

Asp. szt. Radosław Dobosz od 16 lat pełni służbę w Policji, obecnie na stanowisku dyżurnego Komisariatu Policji w Głuszycy. Obok niesienia pomocy ludziom w zakresie bezpieczeństwa, od 25 lat dzieli się z innymi tym co posiada najcenniejszego – własną krwią. Dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia oddał jej już ponad 30 litrów. Jak sam twierdzi: "krew to najcenniejszy dar życia i choć wie, że większego odznaczenia dostać już nie można, to jeśli tylko zdrowie pozwali to dalej będzie kierował się słowami – Oddaj Krew Uratuj Życie”.

Twoja reakcja na artykuł?

8
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group