Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 6047
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Parada Przyjaciół Schroniska

Środa, 20 września 2023, 6:45
Autor: red
Wałbrzych: Parada Przyjaciół Schroniska
Fot. organizatorzy
Kolorowy korowód dzieci i młodzieży, ich opiekunów i czworonożnych przyjaciół przejdzie w najbliższy piątek przez Śródmieście Wałbrzycha. Parada Przyjaciół Schroniska z udziałem prawnuczki księżnej Daisy, Felicitas von Hochberg ma na celu promocję psich i kocich adopcji oraz budowanie wśród dzieci i młodzieży świadomości, jak dużą odpowiedzialność niesie za sobą decyzja o adopcji zwierzęcia.

Rok 2023 obchodzimy w Wałbrzychu jako Rok Księżnej Daisy von Pless. W maju świętowaliśmy uroczystości związane z nadaniem Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu nr 5 w Wałbrzychu imienia księżnej Daisy Hochberg von Pless. Z racji faktu, że księżna Daisy, jak i jej potomkowie, nie byli i nie są nadal obojętni na los zwierząt i nieustannie udzielają im pomocy, obchodom tym towarzyszy akcja promująca i wspierająca wałbrzyskie Schronisko dla Zwierząt.

Głównym organizatorem Parady Przyjaciół Schroniska jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 im. Księżnej Daisy Hochberg von Pless w Wałbrzychu. W zadaniu tym wspierają placówkę Zamek Książ w Wałbrzychu, Fundacja Księżnej Daisy von Pless i Muzeum Porcelany w Wałbrzychu. W wydarzeniu weźmie udział prawnuczka księżnej Daisy, Felicitas von Hochberg, która od lat wspiera wałbrzyskie Schronisko.

- Zachęcamy do udziału w akcji wspierającej Schronisko, której kulminacyjnym momentem będą spotkanie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 5 i Parada Przyjaciół Schroniska - zaprasza kierownik wałbrzyskiego Schroniska, Michał Niewiadomski.

Parada Przyjaciół Schroniska połączona jest ze zbiórką karmy dla czworonożnych podopiecznych w wałbrzyskich szkołach. Szkoła, które zbierze najwięcej karmy, otrzyma tytuł Największego Przyjaciela Schroniska!

Schronisko dla Zwierząt potrzebuje wsparcia w postaci karm suchych i mokrych dla psów i kotów. Marka i rodzaj karm nie mają znaczenia, każda pomoc się liczy. Zebrane dary można dostarczać osobiście do Schroniska dla Zwierząt w Wałbrzychu (ul. Łokietka 7, 58-303 Wałbrzych), bądź umawiać odbiór pod numerem telefonu: 518 586 067.

Podsumowanie akcji zbiórkowej odbędzie się w dniu 22 września 2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Wałbrzychu. O godzinie 12.00 odbędzie się tam spotkanie z udziałem prawnuczki księżnej Daisy, zaangażowanej działaczki na rzecz zwierząt czyli hrabianki Felicitas von Hochberg oraz pracowników Schroniska dla Zwierząt, a o godz. 13.00 spod tejże szkoły wyruszy parada z udziałem uczniów i psów ze Schroniska. Wezmą w niej także udział delegacje z innych wałbrzyskich szkół. Parada przejdzie wybranymi ulicami dzielnicy Śródmieście do ogrodu Muzeum Porcelany, gdzie ok. godz. 14.00 uczniowie wykonają pamiątkowy obraz Przyjaciół Schroniska.

Twoja reakcja na artykuł?

10
67%
Cieszy
1
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
3
20%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group