Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 3315
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Parada Teatralna w rytmie samby

Piątek, 6 czerwca 2014, 18:52
Aktualizacja: Niedziela, 8 czerwca 2014, 12:57
Autor: red.
Wałbrzych: Parada Teatralna w rytmie samby
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Wałbrzychu odbyła się Parada Teatralna, utrzymana w rytmach samby. Parada promująca najnowszy teatralny spektakl plenerowy pod nazwą "Samba De Mineiro", który swoją premierę będzie miał jutro o godzinie 21.00 w Amfiteatrze STYK została zorganizowana z okazji 50 urodzin wałbrzyskiego Teatru.

Parada składała się z dwóch grup uczestników. Jedna grupa występowała w niezwykle barwnych kostiumach nawiązujących swoją stylistyką do słynnego karnawału w Rio de Janeiro i zbliżającego się mundialu w Brazylii. Grupa ta reprezentowała spektakl "Samba De Mineiro". Druga grupa występowała w kostiumach ze znanych sztuk teatralnych, wystawianych w Wałbrzychu. Grupa ta promowała 50-ty jubileusz Teatru.

Parada rozpoczęła się od zbiórki uczestników o godzinie 12.00 na Placu Teatralnym. Następnie barwny korowód przeszedł do Rynku, gdzie wspólnie ze Szkołą Tańca Towarzyskiego CORDEX tańczono sambę. Po wspólnej lekcji tańca i odtańczeniu samby uczestnicy parady powrócili na Plac Teatralny, gdzie w Amfiteatrze STYK odbył sie konkurs z nagrodami na najbardziej pomysłowy strój.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group