Piątek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 2399
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Park Przemysłowy w Wałbrzychu

Czwartek, 14 października 2010, 7:21
Aktualizacja: 13:11
Autor: Sven
Wałbrzych: Park Przemysłowy w Wałbrzychu
Spotkanie odbyło się na terenach powstającej inwestycji
Fot. Sławomir Pawlik
W listopadzie 2009 roku Województwo Dolnośląskie, Gmina Wałbrzych oraz Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest – Park” podpisały umowę powołującą Park Przemysłowy w Wałbrzychu Spółka z o. o.

W tej chwili trwa budowa infrastruktury drogowej wartości 16 307 087 zł., prowadzącej do Strefy Aktywizacji Gospodarczej Obszaru Poniatowa, czyli 100 hektarów ziemi w sąsiedztwie Invest – Parku.

Inwestycja jest w połowie finansowana z funduszy europejskich, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa dolnośląskiego. Właśnie tę inwestycję oglądali w dziennikarze w towarzystwie prezydentów: Piotra Kruczkowskiego i Marka Małeckiego oraz Krzysztofa Urbańskiego – prezesa Parku Przemysłowego.

Następnym etapem realizacji projektu będzie budowa hali o powierzchni 7020 m², biurowca - 550 m² oraz uzbrojenie działek na 13,2 hektara. Koszt inwestycji wyniesie 30 549 880 zł. netto, w tym 11 265 870 zł. pochodzi z funduszy zewnętrznych.

Co prawda, budowa ma zostać zakończona w połowie 2012 roku, ale już teraz trwają rozmowy z potencjalnymi inwestorami. Chodzi o to, żeby w momencie otwarcia, hala była zagospodarowana. Wkrótce rozpoczną się także rozmowy z chętnymi na zakup działek.

Park Przemysłowy w Wałbrzychu jest spółką non – profit. Musi się samofinansować, ale jej celem jest generowanie zysku na inwestycje w pozostałej części SAGOP – u.

Park Przemysłowy przeznaczony jest dla małych i średnich przedsiębiorstw, które mogłyby współpracować z firmami ze strefy ekonomicznej. Trzecią część układanki stanowić będzie Park Technologiczny ze Szczawna – Zdroju.

Inwestycje w SAGOP-ie kontynuowane będą co najmniej przez kilka, może kilkanaście lat. Po zakończeniu pierwszego etapu, w 2012 roku, na pracę w Parku Przemysłowym może liczyć około 950 osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group