Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4579
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Parki na ukończeniu

Piątek, 30 czerwca 2023, 9:14
Aktualizacja: 9:15
Autor: red
Wałbrzych: Parki na ukończeniu
Fot. Wałbrzych Moje Miasto
Widać już koniec modernizacji dwóch parków na Piaskowej Górze. Skwer Sybiraków i mały park przy ulicy Głównej wyglądają całkowicie inaczej niż kiedyś. Powstały naprawdę piękne i wygodne miejsca.

Wykonawcą robót jest firma "SORTED" z Piaseczna. Kwota umowy opiewa na 14 milionów 777 tys. 055,00 zł brutto.

Mowa o rewitalizacji większej części w okolicach ulicy Wrocławskiej, ale także tej mniejszej w sąsiedztwie ulicy Głównej. Po zakończeniu prac mieszkańcy będą mogli korzystać z nowej przestrzeni w tym parku. Ma to być miejsce dające wytchnienie mieszkańcom Piaskowej Góry, miejsce, gdzie będą mogły bawić się dzieci. Ważną kwestią jest to, że Park Sybiraków zostanie otoczony spełniającym wszelkie wymagania ogrodzeniem, Choć pierwotny projekt tego nie zakładał. Do tego doszły kolejne nasadzenia roślin. To wszystko jest robione, by uchronić ten teren przed ingerencją dzików, z którym to problemem wałbrzyszanie borykają się niemal każdego tygodnia. Nad bezpieczeństwem wałbrzyszan czuwać tu będzie monitoring.

W internecie można znaleźć wiele opinii na temat tego miejsca: - Ciekawe czy za pół roku, będzie taka dżungla jak w parku na Rusinowie. Ciężko to teraz nazwać parkiem - pisze pan Marcin. - Piękne miejsce do wypoczynku i relaksu. Bardzo potrzebne dla mieszkańców i nie tylko - pisze z kolei pani Ewa. - Za dużo drzew wycięto. Znowu beton jak w Rynku - prezentuje swoje zdanie pani Elżbieta. - Pięknie i nowocześnie, ale boję się, czy ludzie uszanują - wyraża swoje obawy pani Danuta. - Wszystko ładnie i pięknie, a gdzie ławki? Naliczyłem chyba dwie - pisze pani Dorota. - Jest pięknie. Już nie mogę się doczekać kiedy zostaną otwarte. Brakuje nam z córeczką miejsca na przyjemne spacery - dodaje pani Weronika.

Twoja reakcja na artykuł?

25
48%
Cieszy
5
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
4%
Złości
20
38%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (45)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group