Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 2496
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Patriotyczny wieczór

Sobota, 13 listopada 2021, 9:41
Autor: red
Wałbrzych: Patriotyczny wieczór
Fot. użyczone
12 listopada wałbrzyscy Sybiracy wzięli udział w organizowanym Wieczorze Patriotycznym w Bibliotece pod Atlantami w Wałbrzychu.

Prelegentem wieczoru był Sekretarz Koła Wacław Kwieciński. Gośćmi wieczoru byli: Wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska, dyrekcja Szkoły im. Zesłańców Sybiru w Lubawce w osobach Dyrektora Szkoły Arkadiusza Rzepki oraz Wicedyrektor Szkoły Ewy Telegi, uczniowie wraz z opiekunem z ZSP nr 2 z dzielnicy Gaj oraz czytelnicy Biblioteki.

Zebranych przywitała Dyrektor Biblioteki Renata Nowicka. Prezentację prowadził Wacław Kwieciński, w trakcie której przedstawił własne wiersze dedykowane Sybirakom, w tym jeden specjalnie napisany na ten Wieczór zatytułowany "Szerokie tory". Swoje osobiste przeżycia z Sybiru przedstawiła Raisa Podhorodecka. Na zakończenie kilka słów podziękowania złożył uczestnikom Wieczoru Patriotycznego Prezes wałbrzyskiego Oddziału Związku Sybiraków Adam Mitelsztet. Spotkanie odzwierciedlało motto Koła „Jeśli zapomnę o Nich – ty Boże na niebie zapomnij o mnie!” (Adam Mickiewicz – „Dziady” Część III).

Po skończonej prezentacji, uczniowie z ZSP Nr2 na ręce prowadzącego przekazali wspaniały dar dla Sybiraków. To 30 sztuk pięknych świątecznych kartek z kopertami podpisanymi przez uczniów z dedykacją „Dla Sybiraka od młodego Polaka”.

- Z takim właśnie apelem zwróciliśmy się niedawno do szkół podstawowych Wałbrzycha i Powiatu. Ślicznie dziękujemy za obecność wszystkim uczestnikom i za te przepiękne kartki, które przed świętami trafią do rąk wałbrzyskich Sybiraków - mówi Wacław Kwieciński.

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
8%
Złości
2
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group