Piątek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1713
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Krzeszów: Patrol Rozminowania znów w Krzeszowie

Wtorek, 15 maja 2018, 8:34
Autor: red
REGION, Krzeszów: Patrol Rozminowania znów w Krzeszowie
Fot. archiwum/użyczone
Od dziś (tj. od 15 maja) siedmioosobowy zespół saperski na 3 dni zakwateruje się w Pocysterskim Zespole Klasztornym w Krzeszowie, aby przeczesać teren w przedmioty niebezpieczne.

Dwa miesiące temu na terenie krzeszowskiego opactwa została znaleziona broń z czasów II wojny światowej. Na miejsce wezwany został patrol saperski, który w pobliżu znalazł kolejny przedmiot niebezpieczny, tj. granat radziecki. W związku z faktem, iż Krzeszów odwiedza rocznie ponad 120 000 turystów i pielgrzymów, Bolesławiecki Patrol Saperski zobowiązał się do przeprowadzenia szczegółowych prac saperskich obejmujących cały teren krzeszowskiego sanktuarium.

Na miejscu pojawią się specjalne wozy, w których magazynowane będą znaleziska. Krzeszów ma bardzo bogatą historię, a klasztor był miejscem wielu zdarzeń podczas II wojny światowej, był tutaj szpital polowy, a w jednym z kościołów ukryta została niemiecka "Berlinka" - czyli jeden z największych i najbardziej tajnych hitlerowskich depozytów. Jest to z pewnością jedynie skromna część historii, którą znamy. A, co jeszcze działo się w Krzeszowie i dlaczego znaleźliśmy tutaj broń? Tego miejmy nadzieję dowiemy się w najbliższym czasie.

Fundacja "Europejska Perła Baroku" informuje, że w dniach 15-17 maja mogą pojawić się utrudnienia w ruchu turystyczno-pielgrzymkowym.

Przypominamy również, że prace mają na celu zapewnienie stuprocentowego bezpieczeństwa dla odwiedzających. Nie możemy do siebie dopuścić myśli, że ktokolwiek w takim miejscu mógłby czuć się zagrożony.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group