Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4467
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Patrz na życie przez różowe okulary

Sobota, 11 listopada 2017, 15:30
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Patrz na życie przez różowe okulary
Fot. użyczone
W Dziennym Domu Senior Wigor w Szczawnie – Zdroju zakończył się Tydzień Wokół Zdrowia Psychicznego w Senior Wigor. Działanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Warsztaty, wykłady, panele dyskusyjne były przeprowadzane przez specjalistów z różnych dziedzin psychologii. W ostatnim dniu Tygodnia zostały przeprowadzone warsztaty pn. "Smutek, jak sobie z nim radzić? Siedem sposobów na smutek". Warsztaty przeprowadziła psycholog i terapeutka Małgorzata Słowik. Kultura, w jakiej żyjemy, daje nam prawo do przeżywania szczęścia, ale całkowicie neguje stany, w których do głosu dochodzi smutek. A przecież smutek, jak każdy inny nastrój, ma swoje pozytywne strony. Pozwala nam żyć refleksyjnie, zwolnić tempo, zatrzymać się i jest nawet twórczy. Niektórzy artyści twierdzą, że kiedy ich dopada powstają najpiękniejsze dzieła. Po warsztatach odbyła się dyskusja na temat własnych odczuć na temat smutku oraz osobistych sposobów radzenia sobie z tym nastrojem.

Seniorzy z Dziennego Domu Senior Wigor w Szczawnie -Zdroju doskonale rozumieją wartość każdej emocji, a działania, jakie zostały przeprowadzone w tym edukacyjnym Tygodniu, utwierdziły ich w tym przekonaniu. Wszystkie zajęcia przeprowadzone w ramach Tygodnia Wokół Zdrowia Psychicznego w Senior Wigor w Szczawnie Zdroju potwierdziły, że na życie należy spojrzeć z miłością i optymizmem, mimo wszystko. Życie jest cudem i warto zauważać wspaniałe chwile, których codziennie doświadczamy. Patrz na życie przez różowe okulary. Na znak zgody z tym stwierdzeniem seniorzy w ostatnim dniu Tygodnia Wokół Zdrowia Psychicznego w Senior Wigor ubrali się w różowym kolorze.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group