Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 4227
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Pechowa trzynastka

Poniedziałek, 13 lipca 2020, 9:39
Aktualizacja: Wtorek, 14 lipca 2020, 8:23
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Pechowa trzynastka
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego w miniony weekend zatrzymali w naszym regionie trzynastu kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu, w tym aż siedmiu rowerzystów. Rekordzista miał, aż 2,77 promila alkoholu w organizmie.

10 lipca około godziny 18:20 policjanci Komisariatu Policji V w Wałbrzychu w Strudze na ul. Głównej dokonali kontroli u 64-letniego mężczyzny jadącego samochodem osobowym. Znajdował się on pod wpływem alkoholu, a badanie wykazało u niego 0,3 promila tej substancji w organizmie. Następnego dnia około godziny 10:30 funkcjonariusze ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy w Rybnicy Leśnej zatrzymali 50-letniego kierującego ciągnikiem rolniczym. W tym przypadku wynik badania to 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna decyzją Starosty Powiatu Wałbrzyskiego miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Po godzinie 20:00 dzielnicowi piątego komisariatu zatrzymali natomiast na ul. Andersa w Wałbrzychu 40-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. Badanie wykazało u kierującego rowerem ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W tym samym dniu w Wałbrzychu na ul. Andersa policjanci ruchu drogowego zatrzymali kolejnych rowerzystów. 36-letni mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, a 37-letnia kobieta o blisko promil więcej.

Niedziela to kolejni zatrzymani nietrzeźwi kierujący. O godzinie 8:00 mająca 2,77 alkoholu w organizmie 26-letnia mieszkanka naszego miasta doprowadziła kierowanym przez siebie pojazdem do kolizji drogowej z innym zaparkowanym na ul. Miłej w Wałbrzychu samochodem. Koło godziny 9:30 29-latek na ul. Wrocławskiej został zatrzymanym w prowadzonym przez siebie pojeździe. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po godzinie 12:30 52-letni rowerzysta trafił w Czarnym Borze w ręce policjantów ruchu drogowego. W jego przypadku wynik badania to blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Blisko 2,7 promila wydmuchała wałbrzyszanka zatrzymana o godzinie 14:30 na ul. Fortecznej w Wałbrzychu. Kobieta podczas cofania swoim samochodem uszkodziła inny zaparkowany pojazd. Taki sam wynik badania miał 50-letni rowerzysta zatrzymany koło godziny 15:30 w Nowych Bogaczowicach na ul. Głównej. Późnym wieczorem w ręce policjantów z Boguszowa-Gorc oraz funkcjonariuszy drugiego komisariatu wpadło jeszcze łącznie trzech rowerzystów, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Przypominamy, że nieodpowiedzialnym kierującym pojazdami mechanicznymi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, nawet dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Rowerzyści natomiast muszą się liczyć z wysoką grzywną oraz zakazem kierowania pojazdami.

Twoja reakcja na artykuł?

3
30%
Cieszy
1
10%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group