Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3128
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Perły Śródmieścia” dla aktywnych i chętnych poznania Wałbrzycha

Piątek, 25 maja 2012, 19:53
Aktualizacja: Sobota, 26 maja 2012, 8:22
Autor: Karolina Kurban
Wałbrzych: „Perły Śródmieścia” dla aktywnych i chętnych poznania Wałbrzycha
Fot. Karolina Kurban
Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra miejska „Perły Śródmieścia” zorganizowana przez Klub Młodzieżowy w Wałbrzychu w ramach projektu Centrum Aktywności Lokalnej.

Siedem grup składających się z 5-10 osób ruszyło w miasto, by poznać zakamarki Śródmieścia, które są trochę zapomnianw. Młodzież zmagała się z historią Wałbrzycha, rozpoznawaniem w starych fotografiach współczesnego stanu Rynku, odwiedzinami w wałbrzyskich placówkach i pytaniami takimi jak: „Koryto jakiej rzeki znajdowało się na ulicy Młynarskiej?”. Każda z grup musiała przychodzić do koordynującej zadania osoby, czekającej w centrum Rynku, z maksymalnie dwoma rozwiązanymi zadaniami. W nagrodę grupy otrzymywały koraliki i litery, z których utworzyć powinno się hasło. Pomysł zaczerpnięty został z opowieści o świdnickim kupcu, który wyrabiał koraliki, a te trafiały w ręce ludzi i stawały się dla nich najcenniejsze.

Zabawy tego typu to alternatywa dla młodych w naszym mieście. Dzięki nim, mieszkańcy mogą dowiedzieć się ciekawostek, o których nie mieli pojęcia, a także poznać siebie we współpracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group