Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4845
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Stare Bogaczowice: Petycja do GDDKiA

Środa, 17 marca 2021, 14:06
Aktualizacja: 14:09
Autor: red
REGION, Stare Bogaczowice: Petycja do GDDKiA
Fot. pixabay.com
Na prośbę mieszkańców gminy Stare Bogaczowice wczoraj Stowarzyszenie Polska 2050 Koło Powiatu Wałbrzyskiego wysłało petycję do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, dotyczącą uciążliwości związanych z pracami związanymi z budową tuneli. Pod petycją podpisało się 78 mieszkańców miejscowości: Stare Bogaczowice, Nowe Bogaczowice i Gostków.

PETYCJA

Na podstawie ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz. U. z 2014r., poz. 1195.) wnosimy o: zmianę dni i godzin, w których prowadzone są prace saperskie i wysadzanie skał w związku z budową tuneli TS-26 i TS-32 w ramach budowy drogi ekspresowej S3 na terenie gminy Stare Bogaczowice.

Uzasadnienie

Stowarzyszenie Polska 2050 Koło Powiatu Wałbrzyskiego wnosi w imieniu mieszkańców gminy Stare Bogaczowice, którzy podpisali się pod niniejszą petycją, o zmianę godzin i dni w jakich są wykonywane prace saperskie i wysadzanie skał związane z budową tuneli TS-26 i TS-32 w ramach budowy drogi ekspresowej S3.

Obecnie prace saperskie prowadzone są w godzinach nocnych w ciągu tygodnia oraz w weekendy co znacząco utrudnia życie mieszkańcom miejscowości: Stare Bogaczowice, Nowe Bogaczowice i Gostków (na terenie gminy Stare Bogaczowice). Nocne wybuchy, które rozchodzą się po całej okolicy budzą wszystkich w środku nocy, powodując paniczne reakcje domowych zwierząt. Jest to szczególnie uciążliwe dla rodzin z małymi dziećmi, które budzą się i nie mogą ponownie zasnąć.

Ponieważ trwa to od dłuższego czasu, taki termin prowadzenia wybuchów jest niezwykle uciążliwy dla mieszkańców, dlatego prosimy o zmianę czasu prowadzenia prac saperskich na godziny dopołudniowe lub popołudniowe poza weekendami. W takich godzinach nie będzie to stanowiło tak istotnego obciążenia dla mieszkańców.

Rozumiejąc potrzebę budowy drogi S3, tego jak ważna jest ona dla rozwoju regionu zwracamy się z prośbą oby podczas jej budowy wykonywane prace nie wpływały negatywnie na życie mieszkańców zlokalizowanych w okolicach budowy. A taki negatywny wpływ ma prowadzenie „nocnych wybuchów” skał.

Do wiadomości:
1. Ministerstwo Infrastruktury
2. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu
3. Wójt Gminy Stare Bogaczowice

Stowarzyszenie Polska 2050
Koło Powiatu Wałbrzyskiego

Twoja reakcja na artykuł?

16
64%
Cieszy
4
16%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group