Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2092
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pianista ekstremalny

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 2 listopada 2010, 19:01
Aktualizacja: 20:15
Autor: Sven
Bartosz Brenk
Fot. Sławomir Pawlik
Talent muzyczny często idzie w parze z innymi uzdolnieniami i zainteresowaniami. Tym razem pianista i kolarz ekstremalny w jednym.

Bartosz Brenk jest uczniem klasy maturalnej Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu. W ślady Chopina i Mozarta idzie od najmłodszych lat. Kiedy pod koniec podstawówki umiał już zagrać to i owo, zainteresował się rowerem. Miał od kogo się uczyć, bowiem tato i brat realizowali się w kolarstwie długodystansowym.

Bartek poszedł, a raczej pojechał, inną drogą. Wybrał kolarstwo ekstremalne – freeride. Uznał, że jeżdżąc z góry człowiek się tak nie męczy pedałowaniem, a emocje są większe. Freeride to dyscyplina stosunkowo młoda. W ostatnich kilku latach rozwija się bardzo dynamicznie, głównie w USA i Kanadzie. Jest to sport nie tylko ekstremalny, ale także nieformalny, co ma wady i zalety.
- W naszym regionie najlepsze miejsce do uprawiania tego sportu jest na Czarnej Górze. Trenują tam całe grupy zawodników, odbywają się zawody i festiwale. Można spotkać wielu ciekawych ludzi. Tam są najlepsze warunki do jazdy. W Wałbrzychu też są takie miejsca, choćby na jednej z hałd na Gaju. Tam jeździmy – ocenił Bartek.

Na koniec zdradził jeszcze, że swojej przyszłości raczej nie wiąże z fortepianem. Życzymy powodzenia w poszukiwaniach.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~sAs 3-11-2010 9:19
... gorzej, jakby tak - nie daj Boże - poleciał chłopaczek z tego roweru, że zacytuję "z górki na pazurki" na twarz wprost. Bo takie freeride'owe, ekstremalne przypadki, niestety ale już osobiście znam ... oj nie życzę!!! Nie dość, że łapki można uszkodzić i to poważnie, to i klawisze sobie wybić. No i wtedy to już nieprzyjemnie się robi. Do następnego koncertu duuuuuużo, oj dużo by musiało wody w Pełcznicy upłynąć: łapki po złamaniu poskładać, zrehabilitować, rozćwiczyć to jedno, a uzębienie uzupełnić, żeby czarnymi klawiszami podczas koncertu nie błyszczeć to drugie. Oj - uważaj - chłopak na siebie, bo talent coś, co nie tylko trzeba rozwijać, ale też chronić. Zainteresowań i zapału gratuluję - oczywiście i sukcesów życzę!!! No i witam w "klubie ludzi pozytywnie zakręconych".
~przyjaciel 3-11-2010 13:12
Tatuś dyrektor załatwił synkowi wywiad???
~:P 3-11-2010 14:26
pozdrawiam kolegę po muzycznym fachu
~ 3-11-2010 15:07
Te, przyjaciel, ty chyba jakiś popaprany jesteś.
~A. 3-11-2010 18:31
A Tobie przyjacielu żal d.... ściska, ze nie możesz synusiowi czy córuni wywiadu załatwić czy jak ? Daj chłopakowi pograć i wyluzuj ;)
~do przyjaciel 3-11-2010 18:36
no widzisz biedaczku a tobie gacie falują,bo ty ani grac ani pedałowac tylko przed netem sie spełniasz
~jak przyjaciel do przyjaciela 4-11-2010 8:52
Ej - "przyjaciele" - Wy jacyć tacy "mniętcy" nie jesteście przypadkiem? Ciągle tylko o graniu i pedałowaniu? Aż się zakrzyknąć prosi "Pedały won z grajdoła"!!!
~Ziomala 29-10-2011 12:07
Ojjj Tatuś Bartusiowi wywiad załatwił,bo ten chłopczyk sam nic nie umie zrobic tylko na tatusia zawsze liczy!!!!Hahahahahah Żal.p Tylko tam sie nadaje:)) SZkoda Bartuś ze nie dałes zdj ze swoja dziewczyna Jolą hahahahahha

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group