Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3975
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Świdnica: Pięciolecie Uniwersytetu III Wieku

Czwartek, 3 listopada 2011, 20:31
Aktualizacja: 20:32
Autor: PAW
Wałbrzych/Świdnica: Pięciolecie Uniwersytetu III Wieku
Fot. użyczone
Z okazji 5–lecia Uniwersytetu III Wieku, w Świdnicy w klubie Bolko, odbył się I Przegląd Piosenki Uniwersytetów III Wieku „Piosenka jest dobra na wszystko”.

Przegląd odbył się w trzech kategoriach: Piosenka o nas samych, Piosenka turystyczna i Piosenka biesiadna.

W przeglądzie wzięło udział pięć zespołów: Zespół Uśmiech Seniora Uniwersytetu III Wieku przy Wałbrzyskiej Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości, Zespół Kamerton z Sudeckiego Uniwersytetu III Wieku w Wałbrzychu, Senior Riczi – grupa z Uniwersytetu w Żarowie, Babeczki ze Stowarzyszenia III Wieku w Świebodzicach i gospodarze imprezy Uniwersytet III Wieku w Świdnicy.

Występy oceniało jury w składzie: przewodniczący Mirosław Jabłoński – instruktor śpiewu i muzyki w MDK w Świdnicy, Mirosława Druzd – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej w Świdnicy i Jan Górski – Dyrektor Prywatnego Ogniska Muzycznego „Gama”.

Wszyscy uczestniczy dostali wyróżnienia, natomiast Grand Prix przeglądu trafiło do zespołu Uśmiech Seniora z Uniwersytetu III Wieku przy Wałbrzyskiej Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości. W uzasadnieniu jury podkreśliło interesujące interpretacje wykonywanych piosenek, ciekawe aranżacje utworów z partiami instrumentalnymi i odpowiednio dobrany repertuar, ponadto ogrom radości i pozytywnej energii, które towarzyszyły zespołowi na scenie.

Zespół UTW Wałbrzyskiej Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości liczy 13 osób. Muzycznie wspierani są przez Justynę Kubat – skrzypce, Jakuba Nycnerskiego – gitara, a całość zespołu prowadzi Katarzyna Serweta. Mirosława Druzd podsumowując występy laureatów powiedziała: - Kiedy gra Wasza muzyka, cały świat wokół znika.

Całej imprezie towarzyszyła niesamowita atmosfera, wzięło w niej udział blisko 200 seniorów. Wszyscy się dobrze bawili. Występy zespołów w poszczególnych kategoriach były przeplatane scenkami teatralnymi przygotowanymi przez grupę teatralną Seniorów z UTW w Świdnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group