Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3687
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Pięcioro kandydatów

Wtorek, 26 stycznia 2021, 10:45
Aktualizacja: 10:46
Autor: opr. PAW
REGION, Boguszów-Gorce: Pięcioro kandydatów
Fot. red
Jak wynika z wykazu złożonych i przyjętych zawiadomień o utworzeniu komitetów wyborczych w przedterminowych wyborach na stanowisko burmistrza Boguszowa–Gorc, o tę funkcję ubiegać się zamierza pięcioro kandydatów.

Wybory miały odbyć się 7 marca, ale zostaną przeprowadzone jednak w późniejszym terminie, bo 11 kwietnia.

Jako pierwsza swój start ogłosiła Sylwia Dąbrowska, która wcześniej, w poprzedniej kadencji rady miasta, pełniła funkcję przewodniczącej rady miasta, a w wyborach samorządowych z roku 2018 ubiegała się o fotel burmistrza po Waldemarze Kujawie, ale w drugiej turze musiała uznać wyższość Jacka Cichury.

18 stycznia zarejestrowany został KWW Obywatelskie Porozumienie Samorządowe, którego kandydatem na burmistrza będzie Roman Ludwiczuk, a więc były senator, aktywny działacz społeczny, który od jakiegoś czasu mówił, że ma pomysł, jak zmienić wizerunek Boguszowa-Gorc na lepsze.

Kilka dni później, bo 22 stycznia, zarejestrowane zostały dwa kolejne komitety wyborcze. Pierwszy z nich reprezentuje Krzysztofa Kumorka, który obecnie sprawuje funkcję komisarza miasta, ale ma ambicje zostać burmistrzem i który do niedawna był związany z Prawem i Sprawiedliwością (struktury te w Wałbrzychu rozwiązał jednak prezes Jarosław Kaczyński).

Tego samego dnia swój akces do ubiegania się o mandat burmistrza zgłosił były wicestarosta powiatu wałbrzyskiego Robert Wąs, którego popierają Bezpartyjni Samorządowcy.

Jako ostatnia swój komitet zgłosiła Marta Cinciała, która dla mieszkańców Boguszowa-Gorc być może jest najbardziej tajemniczą kandydaturą, ale trzeba wspomnieć o jej aktywności w czasie Strajku Kobiet i funkcji wiceszefowej Wiosny w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

4
15%
Cieszy
3
11%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
22%
Złości
13
48%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group