Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3136
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pielgrzymi wyruszyli

Wtorek, 30 lipca 2019, 12:39
Aktualizacja: Środa, 31 lipca 2019, 13:23
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Pielgrzymi wyruszyli
Fot. Robert Bajek
Mszą świętą odprawioną w kościele pw. Świętych Aniołów Stróżów pielgrzymi Ziemi Wałbrzyskiej rozpoczęli dzisiaj 16. Pieszą Pielgrzymkę Świdnicką na Jasną Górę.

Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi "W mocy Ducha Świętego". Pielgrzymka wpisuje się w jubileusz 15-lecia istnienia Diecezji Świdnickiej. Pielgrzymi Ziemi Wałbrzyskiej wyruszyli w trasę już dzisiaj, natomiast główny nurt Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej wyruszy jutro z Katedry Świdnickiej. Pielgrzymi Ziemi Kłodzkiej wyruszą również jutro, a 1 sierpnia swoje pielgrzymowanie rozpoczną pątnicy Ziemi Ząbkowickiej. Wszystkie grupy połączą się w Bobolicach i razem wyruszą na Jasną Górę.

Wśród pielgrzymów Ziemi Wałbrzyskiej znalazły się zarówno osoby, które co roku biorą udział w Pieszej Pielgrzymce Świdnickiej jak i osoby dla których jest to pierwsza taka wyprawa. Jak podkreślali uczestnicy Pielgrzymka jest okazją do modlitwy, zadumy, pogłębienia wiary i duchowych przeżyć. Na Jasną Górę pielgrzymi dotrą 9 sierpnia. Tam odbędzie się uroczysta Msza św. pontyfikalna w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Twoja reakcja na artykuł?

21
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
10
30%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group