Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 4303
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pieniądze dla uczelni

Sobota, 11 lipca 2020, 9:13
Aktualizacja: Niedziela, 12 lipca 2020, 7:58
Autor: JAZ
Wałbrzych: Pieniądze dla uczelni
Fot. JAZ
Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odwiedził minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek.

Polityk przywiózł ze sobą deklarację wsparcia rządowego. Wałbrzyska uczelnia otrzymała obligacje Skarbu Państwa. Kwota 3 milionów złotych ma zostać wykorzystana na wzmocnienie zaplecza dydaktycznego szkoły i umocnienie zasadności praktycznego kształcenia studentów.

Wojciech Murdzek zaznaczał, że system kształcenia zawodowego jest niezmiernie ważny w kształceniu praktycznym. To dzięki takim doświadczeniom studenci kończą edukację z wiedzą, której z książek nie będą w stanie przysposobić. Dla uczelni zaś najważniejsze jest to, że ma bardzo dużą elastyczność w sposobie wykorzystania otrzymanych środków. Uczelnia samodzielnie będzie decydować, na co i kiedy wyda otrzymane pieniądze. Władze szkoły zapewniają natomiast, że pieniądze zostaną wykorzystane na kolejne inwestycje, dzięki którym studenci będą mogli w większym stopniu korzystać z infrastruktury dydaktycznej.

Wałbrzyska uczelnia jest największą w regionie instytucją dydaktyczną, która nawiązuje współpracę z otaczającym nas biznesem. Pozwala to na wspólne projekty, realizację praktyk, szkoleń. Studenci mogą w ten sposób uczestniczyć wżyciu gospodarczym, zdobywać wiedzę i doświadczenie.

Twoja reakcja na artykuł?

3
30%
Cieszy
3
30%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
30%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group