Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 4446
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój/Jedlina-Zdrój: Pieniądze dla uzdrowisk

Wtorek, 18 maja 2021, 7:35
Aktualizacja: 8:38
Autor: JAZ
REGION, Szczawno-Zdrój/Jedlina-Zdrój: Pieniądze dla uzdrowisk
Fot. JAZ
Pilotażowy program rządowy przewidujący 250 milionów złotych dla Uzdrowisk, został wczoraj zaprezentowany w Szczawnie–Zdroju.

Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka zapowiedział, że już w czerwcu zostanie uruchomiony nowy program priorytetowy NFOŚiGW pn. „Klimatyczne Uzdrowiska". Ma on za zadanie wspieranie samorządów o statusie uzdrowiska lub obszaru ochrony uzdrowiskowej w zwiększeniu odporności na skutki zmian klimatu.

- Kończy się pandemia i chcemy, aby wyjście z sytuacji jaką stworzyła, było skierowane na działania inwestycyjne. Na pierwszym miejscu zamierzamy kłaść nacisk na podniesienie jakości życia Polaków w środowisku naturalnym - mówi Minister Klimatu i Środowiska Michał Kurtyka.

Według założeń projektu, gminy mają aplikować o środki z przeznaczeniem na konkretne cele. Zakres wykorzystania środków będzie szeroki i pozostawiać samorządom wiele swobody.

- W Polsce znajduje się 50 specjalnie chronionych obszarów, z czego aż 45 mieści się na terenie województwa dolnośląskiego. Obszary uzyskają możliwość dofinansowania kwotą do 5 milionów złotych na projekty, które będą najlepiej dopasowane do lokalnej specyfiki użytkowej - dodaje minister Kurtyka.

Najważniejszym warunkiem, jaki należy spełnić, to fakt, że organy ubiegające się o dofinansowanie, muszą mieć charakter samorządu lub spółki, w których samorząd ma 100 procent udziałów. Program będzie obowiązywać do roku 2024 lub do wyczerpania zapasów.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group