Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4724
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Piernikowe święto w Czarnym Borze

Czwartek, 22 grudnia 2011, 11:11
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:52
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Piernikowe święto w Czarnym Borze
Fot. PAW
W Centrum Kultury w Czarnym Borze odbyły się I Czarnoborskie Wariacje Piernikowe. Organizatorem imprezy był Urząd Gminy w Czarnym Borze, a uczestnicy imprezy rywalizowali o nagrodę wójta.

W tej kategorii wiekowej nagrodą główną było ufundowanie wyjścia do kina dla zwycięskiej klasy na wybrany seans. Juniorzy, czyli uczniowie dziewięciu klas gimnazjalnych, otrzymali duży piernik o wymiarach 60x80 cm i dekorowali go koralikami, lukrem i innymi dodatkami, które otrzymali od organizatorów. Młodzież miała dodatkowo do dyspozycji kilkaset pierniczków, które po ozdobieniu trafią do osób samotnych i znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Drugą grupę w konkursie stanowiły seniorki, których zadaniem było udekorowanie 20 cm pierników o rozmaitych kształtach. Walczyły one o nagrodę ufundowaną przez Kopalnie Melafiru w Czarnym Borze, a mianowicie trzy podwójne zaproszenia na wybrany spektakl teatralny do wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego.

Zawodnicy dekorowali pierniki przez około godzinę. Następnie wszystkie ozdobione ciasta rozłożono na blachach na długim stole. Tam czekały na werdykt komisji konkursowej.

W skład komisji konkursowej wchodzili: Sylwestra Wawrzyniak – przewodnicząca rady gminy, Adam Górecki – wójt gminy, Renata Chruszcz – zastępca wójta oraz Andrzej Broda – dyrektor Gimnazjum w Czarnym Borze. Komisja wśród Juniorów przyznawała punkty w trzech kategoriach: za estetykę wykonania (od 0 do 5), oryginalność i pomysłowość (od 0 do 8) oraz walory artystyczne (od 0 do 10). W tej kategorii wiekowej zwycięzcami okazali się uczniowie klasy III B wraz z opiekunem – Anną Łatką.

Seniorzy byli oceniani za oryginalność i pomysłowość oraz walory artystyczne. W tej kategorii wiekowej pierwsza nagroda trafiła do Stanisławy Kałużny, druga do Małgorzaty Długosz, a trzecia do Stanisławy Szandrochy.

Źródło: www.czarny-bor.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group