Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 5050
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pierwsza Akademia Kobiecych Twarzy za nami

Poniedziałek, 10 czerwca 2019, 9:50
Aktualizacja: 11:55
Autor: red
Wałbrzych: Pierwsza Akademia Kobiecych Twarzy za nami
Fot. organizatorzy
Pierwsza, ponieważ otwiera cykl konferencji, Akademia to kolejny projekt Kobiecych Twarzy. Pierwszy zrealizowany temat to zdrowie, także w nawiązaniu do urody. Konferencja niezwykle udana.

Sobotnie, 8 czerwca przedpołudnie, sala balowa w Hotelu Maria zapełniała się z minuty na minutę, do ostatniego miejsca. Oczywiście przeważały kobiety, ale – odpowiadając na zaproszenie – pojawili się także mężczyźni. Jak podkreślały organizatorki, temat zdrowia i przede wszystkim profilaktyka, której poświęcono bardzo wiele miejsca w czasie konferencji, dotyczy absolutnie wszystkich.

Uczestnikami/uczestniczkami były osoby w każdym wieku, a te najmłodsze spędzały czas z animatorkami.

Konferencję rozpoczął Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej, który patronował temu przedsięwzięciu, ale zabrał głos także, jako lekarz, rozpoczynając tym samym wątek profilaktyki – najsilniej wybrzmiewający w całej konferencji.

Profesor Alicja Chybicka, którą zatrzymały obowiązki zawodowe, nagrała film ze swoją prelekcją. Bazując na ogromnym doświadczeniu pracy onkolożki odpowiedzialnej za Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu „Przylądek Nadziei” – szpital dziecięcy – wskazała i pokrótce omówiła najważniejsze działania, jakie powinniśmy podejmować, chcąc ustrzec się choroby nowotworowej. Dr n. med. Roman Puskarz (wałbrzyski Szpital Ginekologiczno-Położniczy) poruszył wątek profilaktyki związanej chorobami ginekologicznymi. Odwołał się do najnowszych ustaleń związanych z częstotliwością i kierunkiem badań profilaktycznych. O nowościach w dziedzinie badania piersi i rekonstrukcji, co niezwykle istotne nowościach dostępnych w Wałbrzychu, mówił dr n. med. Paweł Pyka.

O różnych sposobach badań profilaktycznych, tych podstawowych ale i bardziej zaawansowanych mówili: dr Łukasz Dziok (Affidea), dyrektorka regionalna Alab Laboratoria – Sandra Schmidt, Jowita Rząsowska – dyrektorka i właścicielka Profmed oraz Ewa Wojewódzka - Moryto z Kliniki Okulistycznej Spektrum

Zapobieganie, to także zabezpieczenie finansowe na czas choroby o czym mówiła Magdalena Zienkiewicz reprezentująca OVB.
W dyskusji panelowej, w której wzięli udział wszyscy prelegenci oraz dr Diana Łożyńska-Podhrebelna – specjalistka onkolożka z Affidea. Rozmowa koncentrowała się na szukaniu odpowiedzi na pytanie dlaczego lekceważymy wagę profilaktyki, w gabinetach lekarskich pojawiamy się, gdy choroba jest bardzo zaawansowana i jak to zmienić.
– W drugiej części konferencji zastanawialiśmy się nie tylko jak dbać o wygląd nie szkodząc zdrowiu, ale jak łączyć z tym profilaktykę. Okazuje się, że w Wałbrzychu możemy korzystać z porad profesjonalnych trenerów w Fitness World oraz Aqua Zdrój, którzy pomogą nam być zdrowym i dobrze czuć się we własnym ciele. Spojrzeliśmy na nasze żywieniowe przyzwyczajenia krytycznym okiem psychodieteczki, biotechnolożki i dietoteraputki Mart Kierzkowskiej-Grzybek – relacjonuje Aldona Ziółkowska-Bielewicz, prezeska Hornet4, spółki odpowiedzialnej m.in. za projekt Kobiece Twarze.

Wątek łączenia kwestii wyglądu ze zdrowiem kontynuował dr Andrzej Kępa( z MedBeauty), który omówił m.in. nowoczesną metodę w medycynie estetycznej, przeciwdziałającej nietrzymaniu moczu.

Drugą część konferencji finalizował panel dyskusyjny, w którym rozmówcy m.in. obalali mity odnoszące się do dbałości o wygląd i zdrowie zarazem. Na koniec wykład połączony z warsztatami oddychania, który poprowadził Piyush Mittal wprawił wszystkich w doskonały nastrój. Nagrody w konkursach (fundatorami byli partnerzy wydarzenia) zakończyły pierwszą Akademię Kobiecych Twarzy.

Kolejna, jak zapowiadają organizatorki, za rok i będzie poświęcona tematyce szerokorozumianej nauki – edukacji, czyli jak i w jakim kierunku warto rozwijać swoją wiedzę i umiejętności.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group