Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2765
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Książ: Pierwsza trójka Ambasadorów Wałbrzycha uhonorowana w Książu

Niedziela, 29 stycznia 2012, 8:48
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 stycznia 2012, 11:02
Autor: Sven
Książ: Pierwsza trójka Ambasadorów Wałbrzycha uhonorowana w Książu
Fot. Sven
Wręczono tytuły i zebrano sporą kwotę na rehabilitację młodej wałbrzyszanki. W Książu wręczono tytuły Ambasadorów Wałbrzycha.

Joanna Bator, Krzysztof Ignaczak i Tomasz Siemoniak odebrali w sobotni wieczór w Książu tytuły „Ambasador Wałbrzycha”. Cała trójka to osoby pochodzące z Wałbrzycha, rozpoznawalne w całym kraju.

Joanna Bator to pisarka, której ostatnia powieść pt. „Chmurdalia” znalazła się w ubiegłym roku w finale nagrody literackiej Nike. Jest autorką także takich pozycji jak: „Las samobójców”, „Piaskowa Góra”, „Japoński wachlarz”, „Kobieta”, „Feminizm, postmodernizm, psychoanaliza” oraz opowiadań czy esejów.

– Mieszkałam w wielu miejscach i miastach, także przez kilka lat w Japonii. I cóż się okazało? Ze wszystkich miast, które znam, najbardziej inspirujący jest Wałbrzych. W Japonii napisałam nową powieść, której gotycka, nieco mroczna akcja będzie się rozgrywać w Wałbrzychu i okolicach. Wygląda wiec na to, że mój powrót do miasta rodzinnego będzie nieustanny – mówiła Joanna Bator.

Krzysztof Ignaczak to postać znana kibicom siatkówki w całym kraju, mistrz Polski, medalista mistrzostw świata, mistrz Europy i dwukrotny olimpijczyk. Karierę rozpoczął w Chełmcu Wałbrzych. Z powodu rozgrywek ligowych nie mógł osobiście odebrać wyróżnienia, zrobił to w jego imieniu ojciec Janusz Ignaczak.

Tomasz Siemoniak od wielu lat mieszkający w Warszawie nie zapomina o rodzinnym mieście. Przy okazji sobotniej gali przypomniał czasy młodości spędzone w II LO i na Sobięcinie, gdzie mieszkał, kino Victoria, w którym obejrzał wszystkie filmy czasu dzieciństwa.
- Gratuluje Joannie Bator i Krzysztofowi Ignaczakowi tytułu, mój jest trochę na wyrost. Widzę w tym rękę prezydenta Szełemeja, który, skądinąd słusznie, likwiduje moją szkołę podstawową na Sobięcinie – żartował minister Siemoniak ( uchwała o likwidacji została wycofana – red.).

Ważnym elementem uroczystości była licytacja darów przekazanych przez laureatów oraz sponsorów na rzecz Pauli, która potrzebuje kosztownej rehabilitacji. W wyniku licytacji zebrano 24 300 złotych, które w całości zostaną przekazane potrzebującej. Najwyższą kwotę, 4100 zł., uzyskano za orła z drzewca sztandaru 5 Pułku Piechoty Księstwa Warszawskiego, którego podarował Tomasz Siemoniak.

Swoimi występami galę uświetnili wałbrzyscy filharmonicy, kabaret Kałasznikof i zespół Raz, Dwa, Trzy.

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group